Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Máme ďalšieho obvineného policajného prezidenta

Peter Kovařík. Foto - TASR
Peter Kovařík. Foto – TASR

1. Obvinenie Kovaříka zapadá do vojny inštitúcií. 2. Na Imreczeho nik netlačil. 3. Možno máme vrchol reforiem už za sebou. 

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Bodlo by vám Doblo?  Práve ste ho našli! So širokou ponukou skladových úžitkových vozidiel na operatívny leasing rozhýbete váš biznis. Nevlastnite. Jazdite!


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Obvinenie Kovaříka zapadá do vojny inštitúcií 

Keď sa minulý rok po voľbách začalo so zatýkaním a stíhaním sudcov, prokurátorov, policajtov a rôznych vybavovačov a oligarchov, patrilo k dobrému tónu dodať, že to, či ide o skutočnú zmenu, sa ukáže až v momente, keď polícia pôjde aj po niekom, kto je spojený so súčasnou vládnou garnitúrou.

Na slobode a vo väzbe. Už pred takmer pol rokom sa tak stalo, keď si policajti nadránom prišli po vtedajšieho šéfa SIS Vladimíra Pčolinského. No a dnes sme sa dozvedeli, že bratislavská prokuratúra obvinila policajného prezidenta Petra Kovaříka zo zneužitia právomocí verejného činiteľa v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti. Obvinenie súvisí s prerušeným zásahom špeciálneho tímu policajnej inšpekcie, ktorý chcel zadržať obvinených Mateja Zemana a Petra Petrova. Šéfa polície vypočuli ako obvineného, on voči vzneseniu obvinenia podal sťažnosť.

O možnom obvinení sa písalo už pred mesiacom, keď o tom, že Kovaříkovo rozhodnutie spôsobilo, že polícii

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Peter Kovařík

Komentáre

Teraz najčítanejšie