Denník N

Newsfilter: Máme ďalšieho obvineného policajného prezidenta

Peter Kovařík. Foto - TASR
Peter Kovařík. Foto – TASR

1. Obvinenie Kovaříka zapadá do vojny inštitúcií. 2. Na Imreczeho nik netlačil. 3. Možno máme vrchol reforiem už za sebou. 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Obvinenie Kovaříka zapadá do vojny inštitúcií 

Keď sa minulý rok po voľbách začalo so zatýkaním a stíhaním sudcov, prokurátorov, policajtov a rôznych vybavovačov a oligarchov, patrilo k dobrému tónu dodať, že to, či ide o skutočnú zmenu, sa ukáže až v momente, keď polícia pôjde aj po niekom, kto je spojený so súčasnou vládnou garnitúrou.

Na slobode a vo väzbe. Už pred takmer pol rokom sa tak stalo, keď si policajti nadránom prišli po vtedajšieho šéfa SIS Vladimíra Pčolinského. No a dnes sme sa dozvedeli, že bratislavská prokuratúra obvinila policajného prezidenta Petra Kovaříka zo zneužitia právomocí verejného činiteľa v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti. Obvinenie súvisí s prerušeným zásahom špeciálneho tímu policajnej inšpekcie, ktorý chcel zadržať obvinených Mateja Zemana a Petra Petrova. Šéfa polície vypočuli ako obvineného, on voči vzneseniu obvinenia podal sťažnosť.

O možnom obvinení sa písalo už pred mesiacom, keď o tom, že Kovaříkovo rozhodnutie spôsobilo, že polícii

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Kovařík

Komentáre

Teraz najčítanejšie