Denník N

Newsfilter: Väčší dôkaz Pellegriniho populizmu tak skoro neuvidíme

Peter Pellegrini. Foto - TASR
Peter Pellegrini. Foto – TASR

1. Pellegrini bojuje proti reforme, ktorú ako premiér najviac presadzoval. 2. Koalícia môže začať hľadať nového policajného prezidenta.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. Pellegrini bojuje proti reforme, ktorú ako premiér najviac presadzoval

Peter Pellegrini a jeho kolegovia mali v Liptovskom Mikuláši tlačovku so silnými odkazmi vládnej koalícii. Po očakávateľnej výzve čerstvo obvinenému policajnému prezidentovi na odstúpenie predniesol bývalý premiér veľmi emotívny prejav proti zdravotníckej reforme, ktorá sa vraj môže dotýkať aj nemocnice v Liptovskom Mikuláši.

Pellegrini označil reformu za „nekompetentný, neodborný a chaotický útok na zdravie ľudí“ a žiada vládu o jej stiahnutie. Podľa neho bola reforma pripravená „od bratislavského stola“ a bez komunikácie s regiónmi a odborníkmi, a preto môže priniesť iba chaos.

Ficove argumenty ešte vždy fungujú. Pellegrini spomenul aj svoj vlastný plán na zdravotnícku reformu, ktorý presadzoval v roku 2019 s ministerkou Andreou Kalavskou a ktorý bol podľa neho „úplne iný“, lebo sa zakladal na presných dátach.

Výsledok poznáme: jeho snahy sa skončili absolútnym fiaskom, čo viedlo k rezignácii ministerky Kalavskej a poukázalo na slabosť jeho pozície ako premiéra.

Robert Fico zastavil Pellegriniho reformu rovnakými populistickými argumentmi, aké teraz vytiahol šéf Hlasu. Aj v tejto téme je dobrým Ficovým žiakom.

V čom má Pellegrini pravdu?

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Kovařík

Peter Pellegrini

Komentáre

Teraz najčítanejšie