Denník N

Newsfilter: Žilinka sa schováva za Einsteina, ale dnes viac pripomínal Trnku 

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Pčolinský utrpel oslobodenie. 2. Policajný prezident Kovařík končí vo funkcii, teraz treba zastaviť Kollára. 3. Deti ešte nie sú v škole, ale covid už štartuje.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Pčolinský utrpel oslobodenie

Toto sa stalo na 26. výročie zavlečenia Michala Kováča mladšieho slovenskou tajnou službou do zahraničia: slovenská prokuratúra pod vedením Maroša Žilinku postavila ďalší pomník frustrácii obyvateľov tejto gubernie.

V priebehu dňa najskôr prišlo prvé obrovské prekvapenie – prokuratúra s využitím mimoriadneho opravného prostriedku nielenže prepustila z väzby, ale zároveň aj zbavila obvinení z korupcie Vladimíra Pčolinského. Potom vo veci podplácania exriaditeľa SIS očistila v rovnakom režime aj Zoroslava Kollára. To však stále nebol koniec – nasledoval aj Jaroslav Haščák z Penty a manželia Arpášovci stíhaní za korupciu súvisiacu s obchodovaním so spisom Gorila.

Nevyhnutne to vyvolalo pobúrené reakcie na jednej strane (a spomienky na to, ako Dobroslav Trnka kedysi prepustil Majského na slobodu) a oslavné vlny „my sme mali pravdu“ na druhej strane.

Veľmi stručne – pobúrenie je absolútne opodstatnené a výkriky, že my sme vám to hovorili, ale vy ste nepočúvali, sú zavádzajúce.

V čom je Žilinkova chyba

To, že sa niečo chystá,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

  Maroš Žilinka

  Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

  Peter Kovařík

  Sme rodina

  Vladimír Pčolinský

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie