Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Žilinka sa schováva za Einsteina, ale dnes viac pripomínal Trnku 

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Pčolinský utrpel oslobodenie. 2. Policajný prezident Kovařík končí vo funkcii, teraz treba zastaviť Kollára. 3. Deti ešte nie sú v škole, ale covid už štartuje.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Bodlo by vám Doblo?  Práve ste ho našli! So širokou ponukou skladových úžitkových vozidiel na operatívny leasing rozhýbete váš biznis. Nevlastnite. Jazdite!


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Pčolinský utrpel oslobodenie

Toto sa stalo na 26. výročie zavlečenia Michala Kováča mladšieho slovenskou tajnou službou do zahraničia: slovenská prokuratúra pod vedením Maroša Žilinku postavila ďalší pomník frustrácii obyvateľov tejto gubernie.

V priebehu dňa najskôr prišlo prvé obrovské prekvapenie – prokuratúra s využitím mimoriadneho opravného prostriedku nielenže prepustila z väzby, ale zároveň aj zbavila obvinení z korupcie Vladimíra Pčolinského. Potom vo veci podplácania exriaditeľa SIS očistila v rovnakom režime aj Zoroslava Kollára. To však stále nebol koniec – nasledoval aj Jaroslav Haščák z Penty a manželia Arpášovci stíhaní za korupciu súvisiacu s obchodovaním so spisom Gorila.

Nevyhnutne to vyvolalo pobúrené reakcie na jednej strane (a spomienky na to, ako Dobroslav Trnka kedysi prepustil Majského na slobodu) a oslavné vlny „my sme mali pravdu“ na druhej strane.

Veľmi stručne – pobúrenie je absolútne opodstatnené a výkriky, že my sme vám to hovorili, ale vy ste nepočúvali, sú zavádzajúce.

V čom je Žilinkova chyba

To, že sa niečo chystá,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

Maroš Žilinka

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Peter Kovařík

Sme rodina

Vladimír Pčolinský

Komentáre

Teraz najčítanejšie