Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Žilinka sa schováva za Einsteina, ale dnes viac pripomínal Trnku 

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Pčolinský utrpel oslobodenie. 2. Policajný prezident Kovařík končí vo funkcii, teraz treba zastaviť Kollára. 3. Deti ešte nie sú v škole, ale covid už štartuje.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Gemerka zo slovenského krasuSponzorom podcastu je Gemerka – slovenská magnéziovo-kalciová voda s optimálnym pomerom Mg a Ca 1:3


 

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Pčolinský utrpel oslobodenie

Toto sa stalo na 26. výročie zavlečenia Michala Kováča mladšieho slovenskou tajnou službou do zahraničia: slovenská prokuratúra pod vedením Maroša Žilinku postavila ďalší pomník frustrácii obyvateľov tejto gubernie.

V priebehu dňa najskôr prišlo prvé obrovské prekvapenie – prokuratúra s využitím mimoriadneho opravného prostriedku nielenže prepustila z väzby, ale zároveň aj zbavila obvinení z korupcie Vladimíra Pčolinského. Potom vo veci podplácania exriaditeľa SIS očistila v rovnakom režime aj Zoroslava Kollára. To však stále nebol koniec – nasledoval aj Jaroslav Haščák z Penty a manželia Arpášovci stíhaní za korupciu súvisiacu s obchodovaním so spisom Gorila.

Nevyhnutne to vyvolalo pobúrené reakcie na jednej strane (a spomienky na to, ako Dobroslav Trnka kedysi prepustil Majského na slobodu) a oslavné vlny „my sme mali pravdu“ na druhej strane.

Veľmi stručne – pobúrenie je absolútne opodstatnené a výkriky, že my sme vám to hovorili, ale vy ste nepočúvali, sú zavádzajúce.

V čom je Žilinkova chyba

To, že sa niečo chystá,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

  Maroš Žilinka

  Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

  Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

  Peter Kovařík

  Sme rodina

  Vladimír Pčolinský

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie