Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Žilinka chcel dokázať, aký je spravodlivý, ale pokazil to už pri pozvánkach na tlačovku

Generálny prokurátor Maroš Žilinka. Foto N - Tomáš Benedikovič
Generálny prokurátor Maroš Žilinka. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Žilinka ukázal nový stupeň arogancie. 2. Slobodník prehovoril o Bödörovom systéme. 3. Nový školský rok sa začína so zlými správami.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Správy vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. Žilinka ukázal nový stupeň arogancie

Po prepustení Vladimíra Pčolinského na príkaz generálnej prokuratúry viacerí politici rozumnej časti koalície a spolu s nimi aj prezidentka zdôrazňovali, že prokurátori musia svoje konanie dôkladne vysvetliť verejnosti. Námestník generálnej prokuratúry Jozef Kandera im najprv s neznesiteľnou ľahkosťou odkázal, že on nič vysvetľovať nebude a basta. Dva dni po Pčolinského prepustení napokon predsa zvolali so svojím šéfom tlačovku, z ktorej však vylúčili viaceré médiá, medzi nimi aj Denník N.

Spravodlivosť podľa generálneho prokurátora. Maroš Žilinka na začiatku tlačovky dlho a vášnivo rečnil o tom, ako neprofesionálne a zavádzajúco sa správali všetci tí, ktorí od neho chceli odpovede. Na otázku, prečo nepustil na tlačovku niektorých novinárov, odpovedal, že by sa tam nezmestili. Je to, samozrejme, lož, lebo v minulosti sa tam na podobných tlačovkách ešte zmestili všetci. Za takúto aroganciu by ho mohol pochváliť aj Dobroslav Trnka.

Prečo nenechali rozhodnúť súd? Vyvoleným novinárom sa Žilinka a Kandera pokúsili priblížiť, prečo museli práve v Pčolinského kauze siahnuť po riešení, ktoré je aj podľa niektorých ich kolegov prokurátorov neobvyklé. Podľa Kanderu boli výpovede kajúcnikov nepostačujúce a ostatné dôkazy dôkaznú situáciu proti Pčolinskému výrazne oslabovali. Tak prečo nenechali o celej kauze rozhodnúť nezávislý súd, ktorý by mohol Pčolinského riadne oslobodiť?

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

  Maroš Žilinka

  Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

  Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

  Vladimír Pčolinský

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie