Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Žilinka chcel dokázať, aký je spravodlivý, ale pokazil to už pri pozvánkach na tlačovku

Generálny prokurátor Maroš Žilinka. Foto N - Tomáš Benedikovič
Generálny prokurátor Maroš Žilinka. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Žilinka ukázal nový stupeň arogancie. 2. Slobodník prehovoril o Bödörovom systéme. 3. Nový školský rok sa začína so zlými správami.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Gemerka zo slovenského krasuSponzorom podcastu je Gemerka – slovenská magnéziovo-kalciová voda s optimálnym pomerom Mg a Ca 1:3


 

Správy vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. Žilinka ukázal nový stupeň arogancie

Po prepustení Vladimíra Pčolinského na príkaz generálnej prokuratúry viacerí politici rozumnej časti koalície a spolu s nimi aj prezidentka zdôrazňovali, že prokurátori musia svoje konanie dôkladne vysvetliť verejnosti. Námestník generálnej prokuratúry Jozef Kandera im najprv s neznesiteľnou ľahkosťou odkázal, že on nič vysvetľovať nebude a basta. Dva dni po Pčolinského prepustení napokon predsa zvolali so svojím šéfom tlačovku, z ktorej však vylúčili viaceré médiá, medzi nimi aj Denník N.

Spravodlivosť podľa generálneho prokurátora. Maroš Žilinka na začiatku tlačovky dlho a vášnivo rečnil o tom, ako neprofesionálne a zavádzajúco sa správali všetci tí, ktorí od neho chceli odpovede. Na otázku, prečo nepustil na tlačovku niektorých novinárov, odpovedal, že by sa tam nezmestili. Je to, samozrejme, lož, lebo v minulosti sa tam na podobných tlačovkách ešte zmestili všetci. Za takúto aroganciu by ho mohol pochváliť aj Dobroslav Trnka.

Prečo nenechali rozhodnúť súd? Vyvoleným novinárom sa Žilinka a Kandera pokúsili priblížiť, prečo museli práve v Pčolinského kauze siahnuť po riešení, ktoré je aj podľa niektorých ich kolegov prokurátorov neobvyklé. Podľa Kanderu boli výpovede kajúcnikov nepostačujúce a ostatné dôkazy dôkaznú situáciu proti Pčolinskému výrazne oslabovali. Tak prečo nenechali o celej kauze rozhodnúť nezávislý súd, ktorý by mohol Pčolinského riadne oslobodiť?

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

  Maroš Žilinka

  Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

  Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

  Vladimír Pčolinský

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie