Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Žilinka narazil na opozíciu, ktorá však bez jeho ochoty veľa nezmôže

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Generálneho prokurátora kritizujú novinári, politici i sudca Hrubala. 2. Prezidentka sa postavila za Afganky. 

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Generálneho prokurátora kritizujú novinári, politici i sudca Hrubala

Štvrtková tlačovka Maroša Žilinku, na ktorej generálny prokurátor vysvetľoval okolnosti prípadu Vladimíra Pčolinského a na ktorú nedostali pozvánky novinári z Denníka N, SME a Aktualít, vyvolávala ostré reakcie aj o deň neskôr. Musíme len dúfať, že keď už nezmenia to, čo sa stalo v posledných dňoch, tak môžu byť výstrahou do budúcnosti.

Ako Mečiar. Fakt, že sa na tlačovku nedostali zástupcovia významných médií, skritizovala napríklad novinárska organizácia Reportéri bez hraníc. Ešte dôležitejšie však bolo, že sa ozvalo vedenie všetkých troch dotknutých redakcií.

Šéfredaktorka SME a šéfredaktori Denníka N a Aktualít v otvorenom liste generálneho prokurátora zaradili vedľa Vladimíra Mečiara a Roberta Fica, ktorí tiež selektovali, s ktorými médiami sa budú rozprávať a ktoré budú dlhodobo ignorovať. Ako píšu autori: „Ak ste slová o budovaní transparentnejšej prokuratúry mysleli úprimne, tak Váš postup voči našim médiám je ich pravým opakom.“

Na koberček.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Maroš Žilinka

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie