Denník N

Konečne prestali vajatať, vraví Remišová k možnému prestupu Kolíkovej. Kollár prekvapil scenárom vlády bez jej Za ľudí

Veronika Remišová. Foto N - Tomáš Benedikovič
Veronika Remišová. Foto N – Tomáš Benedikovič

Zmenu koaličných počtov aj prerozdeľovanie ministerstiev po rozpade koaličnej strany zažilo Slovensko v roku 2016, keď väčšina poslancov Siete prešla do klubu Mosta-Híd.

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) v nedeľňajšej televíznej debate Na telo s Michalom Kovačičom v televízii Markíza venoval hneď dva odkazy vicepremiérke a predsedníčke Za ľudí Veronike Remišovej.

Prvý bol skôr osobný. K jej požiadavke na zmenu sporného paragrafu 363 Trestného poriadku, ktorý umožňuje generálnemu prokurátorovi rušiť rozhodnutia prokurátorov a policajtov, ak bol porušený zákon, povedal, že ho „mrzí, keď sa k právu a vôbec k systému práva vyjadruje pani predsedníčka, ktorá má vyštudované bábkoherectvo“.

Remišová má ukončené magisterské a doktorandské štúdium v umeleckom odbore divadelné umenie na Vysokej škole múzických umení, no absolvovala aj odbor audiovizuálnej komunikácie na prestížnej parížskej Sorbonne a má aj titul M. A. z bruselskej Collège d’Études Interdisciplinaires. Kollár získal magisterský titul v odbore environmentálny manažment na súkromnej Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici, kde odovzdal odpísanú diplomovú prácu.

Z pohľadu fungovania vlády bola však dôležitejšia jeho druhá poznámka. Predseda Sme rodina ako prvý predstaviteľ koalície naznačil, že očakáva prestup frakcie ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej v strane Za ľudí do klubu inej koaličnej strany – SaS Richarda Sulíka. A dodal, že v tom prípade by koalícia mala prehodnotiť, či pokračovať v spolupráci s oslabenou stranou Za ľudí s niekoľkými poslancami.

Bolo to prekvapivé hneď z dvoch dôvodov. Po prvé,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Mária Kolíková

OĽaNO

SaS

Sme rodina

Veronika Remišová

Za ľudí

Slovensko

Teraz najčítanejšie