Denník N

Newsfilter: Matovič prenechal koalíciu Kollárovi a ten už vie, ako s ňou naložiť

Foto N – Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Ani Igor Matovič sa už nemôže brať vážne. 2. Lídrom koalície je Boris Kollár. 3. Na súde s Trnkom sa ukázal Žilinkov efekt.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský.

1. Ani Igor Matovič sa už nemôže brať vážne

Igor Matovič by mal byť práve teraz teoreticky na roztrhanie. Ako líder koalície musí po sporných rozhodnutiach generálnej prokuratúry zachraňovať protikorupčný imidž celej tejto garnitúry, a to v situácii, keď jeden z koaličných partnerov otvorene blokuje ešte aj to málo, čo by zvyšok koalície dokázal urobiť – zrušiť alebo zmeniť Žilinkov paragraf 363.

Ako minister financií onedlho najzadlženejšej krajiny v Európskej únii zase čelí lúpežným nájazdom toho istého koaličného partnera v podobe návrhov na nové rodičovské príspevky alebo na megaprojekt nájomných bytov, ktoré by zadlženosť ešte poriadne zvýšili.

Keď však teraz po dlhom čase Matovič vystúpil dvakrát za sebou na verejnosti, venoval sa skôr iným veciam a nepôsobil dojmom, že by cítil zodpovednosť za záchranu koalície alebo aspoň štátneho rozpočtu.

Zmysel pre detail. Dá sa mu uznať, že spomedzi koalície patrila jeho reakcia na minulotýždňovú škandalóznu jazdu generálnej prokuratúry aspoň medzi tie ostrejšie. Najmä pri zrušení obvinení voči Haščákovi pripomínal Matovič chvíľami svoje staré, neviazané, protikorupčné „ja”, keď napríklad o argumentácii prokuratúry povedal, že je debilná.

Lenže silnými rečami zachraňuje Igor Matovič jedine tak zvyšky svojej vlastnej povesti. Boju s korupciou by momentálne viac ako slová pomohol napríklad jasný postoj koalície k paragrafu 363 alebo tvrdá odpoveď Borisovi

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Za ľudí

Komentáre

Teraz najčítanejšie