Denník N

Newsfilter: Čižnárovo svedectvo pred súdom robí z Fica klamára

Jaromír Čižnár a Robert Fico v roku 2016. Foto – TASR
Jaromír Čižnár a Robert Fico v roku 2016. Foto – TASR

1. Keď nehovoríte pravdu príliš často, niekde to nakoniec praskne. 2. Žilinka asi nechce, aby sa mu dalo veriť. 3. Počet hospitalizovaných s covidom prudko narástol.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Gemerka zo slovenského krasuMinerálna voda Gemerka, s obsahom horčíka a vápnika, priaznivo pôsobí na psychické aj fyzické zdravie.


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Keď nehovoríte pravdu príliš často, niekde to nakoniec praskne

„Kto ako svedok v konaní pred súdom alebo v trestnom konaní, alebo na účely trestného konania v cudzine pred prokurátorom alebo policajtom, alebo pred sudcom medzinárodného orgánu uznaného Slovenskou republikou uvedie nepravdu o okolnosti, ktorá má podstatný význam pre rozhodnutie, alebo kto takú okolnosť zamlčí, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.“

Newsfilter sa citáciou paragrafu 346 Trestného zákona celkom netradične začína preto, lebo sa dnes počas procesu s bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom prehĺbilo podozrenie, že Robert Fico vedome krivo vypovedal pred orgánmi činnými v trestnom konaní.

Čoho sa týka Ficov problém

Už dávnejšie iný bývalý generálny prokurátor – Jaromír Čižnár – povedal, že Trnka počas prvého funkčného obdobia Roberta Fica tomuto expremiérovi pustil časť nahrávky Gorily. V pondelok sme sa počas prvého dňa procesu, po ktorom Trnkovi hrozí väzenie za zneužitie právomoci verejného činiteľa (dopustil sa ho údajne schovávaním Gorily vo svojom trezore), dozvedeli, že Fico na otázku, či k takému stretnutiu došlo, odpovedal, že si na nič také nepamätá.

Chybou krásy jeho výpovede je Čižnárova verzia udalostí. Tá je natoľko podrobná, že pôsobí veľmi dôveryhodne.

Čo Čižnár hovorí

– Stretnutie

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dobroslav Trnka

Kauza Gorila

Koronavírus

  Mária Kolíková

  Maroš Žilinka

  Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

  Richard Sulík

  Robert Fico

  SaS

  Za ľudí

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie