Denník N

Košický newsfilter: Diaľnica Košice – Prešov sa na deň zmení na jednosmerku

Križžovatka juh pri výjazde z Prešova na Košice je časťou obchvatu Prešova úseku diaľnice D1 Prešov-západ – Prešov-juh. V súčasnosti tu je položžený asfaltový koberec a robia sa úpravy svahu cesty. Na snímke vľavo dole je dočasné presmerovanie dopravy do jednej vetvy diaľnice. Prešov 13. augusta 2019. Foto - TASR/Milan Kapusta
Križžovatka juh pri výjazde z Prešova na Košice je časťou obchvatu Prešova úseku diaľnice D1 Prešov-západ – Prešov-juh. V súčasnosti tu je položžený asfaltový koberec a robia sa úpravy svahu cesty. Na snímke vľavo dole je dočasné presmerovanie dopravy do jednej vetvy diaľnice. Prešov 13. augusta 2019. Foto – TASR/Milan Kapusta

Dobrý deň,

čítate výber desiatich najdôležitejších správ mesiaca z Košíc a okolia. Od septembra sme sa vrátili k týždňovej periodicite Košického newsfiltra. Tipy na správy, kritiku či facebookový status týždňa nám posielajte na dusan.karolyi@dennikn.sk.


1. Neočkovaní už pocítia významnejšie obmedzenia

Väčšina Slovenska bude od pondelka oranžová a desať okresov už prechádza do červenej farby – medzi nimi sú aj Košice, Rožňava a Poprad. Dôvodom je výrazný rast nových prípadov koronavírusu a hospitalizovaných pacientov.

So zhoršujúcou sa farbou okresov na covidovej mape Slovenska sa v nich aj sprísňujú podmienky. V červenej fáze covid automatu sú totiž pre neočkovaných, netestovaných a tých, ktorí neprekonali covid, oficiálne zakázané terasy aj interiéry reštaurácií.

Nedostanú sa napríklad ani na plaváreň, do wellnessu, akvaparku, posilňovne či kúpeľov. Ak chce reštaurácia

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Košice

Košický newsfilter

Dušan Karolyi každý štvrtok zhŕňa dianie v Košiciach.

Slovensko

Teraz najčítanejšie