Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: Pápež hneď prvý deň ukázal, že sa nebude vyhýbať nepohodlným témam

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Pápežské dobré rady. 2. Delta si nepočkala na pápeža. 3. Zo štvorkoalície bude trojkoalícia.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Udalosti vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. Pápežské dobré rady

Pápež František je na Slovensku a hneď po svojom príchode potvrdil, že prišiel, lebo to prisľúbil prezidentke Zuzane Čaputovej počas jej návštevy minulý december vo Vatikáne.

Dobrý výber prezidentky. Prezidentka už pri zostavovaní privítacej delegácie ukázala, že svet pápeža Františka je jej naozaj blízky. Do delegácie pozvala aj ombudsmanku Máriu Patakyovú, Františka Mikloška, ženu, ktorá prežila holokaust, a lekárku, ktorá sa stará o umierajúce deti. Takéto symbolické gestá musia byť pápežovi chudobných naozaj sympatické.

Maďarov vyzval na otvorenosť. Pred príchodom na Slovensko strávil pápež niekoľko hodín v Budapešti, kde bol hosťom Medzinárodného eucharistického kongresu. Vo svojich prejavoch poukázal na dôležitosť hodnôt ako otvorenosť a úcta k všetkým ľuďom a hovoril aj o hrozbe antisemitizmu. Viktor Orbán, ktorý sa považuje za kresťanského demokrata a ktorý vyhráva voľby práve negáciou týchto hodnôt,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

  Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

  Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

  Pápež František

  Za ľudí

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie