Denník N

Newsfilter: Nová doba – mafia zatvára policajtov

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Policajná inšpekcia je ako nádor na organizme štátu 2. Kto zachráni krajinu pred návratom mafie 3. V prípad Trnka má polícia nahrávku o nahrávke.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský.

1. Policajná inšpekcia je ako nádor na organizme štátu

Pôvodne mala byť udalosťou pondelka návšteva pápeža na Slovensku a možno práve preto sa policajná inšpekcia rozhodla udrieť presne v tento deň. Predsa len – policajná inšpekcia je inštitúcia, ktorú si vychovali Róbert Kaliňák a Robert Fico, a vštepili jej aj základy politického marketingu.

Oplatilo sa – na zadržanie vyšetrovateľov najväčších korupčných prípadov prišli počas dňa v súhrne len vlažné reakcie, hoci išlo o šokujúci akt zneužitia silových zložiek štátu na politické a osobné ciele. V inej krajine by niečo také vyvolalo peklo. Slovensko však bolo na takéto udalosti zvyknuté už od čias Gašpara a Lučanského a tých pár dôležitých ľudí, ktorých zásah policajnej inšpekcie vydesil, boli práve zaneprázdnení pápežovou návštevou.

Kontrarevolúcia v polícii. Zatiaľ nie je známy konkrétny čin, pre ktorý sa rozhodla policajná inšpekcia zadržať elitných vyšetrovateľov z tímu Očistec a po nich aj svojho vlastného šéfa, len nedávno menovaného ministrom vnútra.

Informovaným ľuďom je však už dlho jasné, že inšpekcia systematicky pracuje na tom, aby čo najviac pošpinila obraz vyšetrovania korupcie bývalej vlády a vyvolala čo najväčší chaos.

Kroky policajnej inšpekcie sú akoby skutkovým naplnením toho, o čom všetkých presviedča Robert Fico – teda že v policajnom zbore došlo k akémusi sprisahaniu s cieľom zlikvidovať politických oponentov súčasnej vlády, a preto sa manipulujú výpovede a vyrábajú falošní svedkovia.

Aj teraz sa policajná inšpekcia zakrýva takýmito kvázi podozreniami, o ktorých sú okrem nich a Roberta Fica presvedčení ešte aj niektorí prokurátori z generálnej prokuratúry a z bratislavskej krajskej prokuratúry. Tá už jedným takým podozrením pripravila o funkciu policajného prezidenta Petra Kovaříka.

Prečo sa to deje? Ako je možné, že si Úrad policajnej inšpekcie dovolí v roku 2021 bez vysvetlenia a pred očami celej krajiny vybehnúť na vyšetrovateľov korupcie a na najvyšších policajných úradníkov a zásadne ohroziť vyšetrenie najväčších káuz vlád Roberta Fica? Po prvé preto, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Vojna v polícii

Komentáre

Teraz najčítanejšie