Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Nová doba – mafia zatvára policajtov

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Policajná inšpekcia je ako nádor na organizme štátu 2. Kto zachráni krajinu pred návratom mafie 3. V prípad Trnka má polícia nahrávku o nahrávke.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Neodkladajte svoje sny a začnite podnikať. Tatra banka vám dá podnikateľský účet na rok bez poplatku


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský.

1. Policajná inšpekcia je ako nádor na organizme štátu

Pôvodne mala byť udalosťou pondelka návšteva pápeža na Slovensku a možno práve preto sa policajná inšpekcia rozhodla udrieť presne v tento deň. Predsa len – policajná inšpekcia je inštitúcia, ktorú si vychovali Róbert Kaliňák a Robert Fico, a vštepili jej aj základy politického marketingu.

Oplatilo sa – na zadržanie vyšetrovateľov najväčších korupčných prípadov prišli počas dňa v súhrne len vlažné reakcie, hoci išlo o šokujúci akt zneužitia silových zložiek štátu na politické a osobné ciele. V inej krajine by niečo také vyvolalo peklo. Slovensko však bolo na takéto udalosti zvyknuté už od čias Gašpara a Lučanského a tých pár dôležitých ľudí, ktorých zásah policajnej inšpekcie vydesil, boli práve zaneprázdnení pápežovou návštevou.

Kontrarevolúcia v polícii. Zatiaľ nie je známy konkrétny čin, pre ktorý sa rozhodla policajná inšpekcia zadržať elitných vyšetrovateľov z tímu Očistec a po nich aj svojho vlastného šéfa, len nedávno menovaného ministrom vnútra.

Informovaným ľuďom je však už dlho jasné, že inšpekcia systematicky pracuje na tom, aby čo najviac pošpinila obraz vyšetrovania korupcie bývalej vlády a vyvolala čo najväčší chaos.

Kroky policajnej inšpekcie sú akoby skutkovým naplnením toho, o čom všetkých presviedča Robert Fico – teda že v policajnom zbore došlo k akémusi sprisahaniu s cieľom zlikvidovať politických oponentov súčasnej vlády, a preto sa manipulujú výpovede a vyrábajú falošní svedkovia.

Aj teraz sa policajná inšpekcia zakrýva takýmito kvázi podozreniami, o ktorých sú okrem nich a Roberta Fica presvedčení ešte aj niektorí prokurátori z generálnej prokuratúry a z bratislavskej krajskej prokuratúry. Tá už jedným takým podozrením pripravila o funkciu policajného prezidenta Petra Kovaříka.

Prečo sa to deje? Ako je možné, že si Úrad policajnej inšpekcie dovolí v roku 2021 bez vysvetlenia a pred očami celej krajiny vybehnúť na vyšetrovateľov korupcie a na najvyšších policajných úradníkov a zásadne ohroziť vyšetrenie najväčších káuz vlád Roberta Fica? Po prvé preto, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Vojna v polícii

Komentáre

Teraz najčítanejšie