Denník N

Igor Bukovský dehumanizuje novinárov a robí z nich otravný hmyz

Reprofoto – Dr. Igor Bukovský – AKV/YouTube
Reprofoto – Dr. Igor Bukovský – AKV/YouTube

Igor Bukovský sa dožaduje diskusie, ale ľudí s iným názorom opakovane osočuje a zosmiešňuje. Naďalej šíri chybné informácie o vplyve očkovania proti covidu na tehotenstvo v službe Spotify. Niekedy nadinterpretuje dáta, napríklad o ochrane ústnou vodou alebo o vitamíne D, ako ukazujú vyjadrenia NIH alebo Cochrane Library.

Iniciatíva „Hovorme spolu“ je v princípe úplne legitímna. Diskutovať treba o všetkom, obzvlášť to platí pre takú dôležitú tému, ako je korona, ktorá sa dotýka živobytia, zdravia a životov každého z nás.

Lenže iniciatíva požaduje, aby sa diskutovalo aj s ľuďmi, ktorí majú „track record“ viacerých sporných vyjadrení o korone a očkovaní proti covidu.

Denník N v minulosti upozornil na viaceré takéto vyjadrenia odborníkov navrhovaných iniciatívou, medzi nimi lekára Andreja Janca, onkológa Jána Lakotu, analytika Juraja Mesíka alebo právnika Petra Weissa.

Jeho advokátska kancelária vydala v máji tohto roku stanovisko, ktorým zakazovala vstup do priestorov svojej kancelárie zaočkovaným proti covidu. „Rovno sa otočte,“ uvádzalo sa v stanovisku. Ľudí v rúšku – podľa ich vyjadrenia v „maske“ – varovali, že kolegovia môžu byť ozbrojení.

Iniciatíva „Hovorme spolu“ žiada, aby bol súčasťou diskusií aj vyštudovaný lekár a dlhoročný dietológ Igor Bukovský.

Denník N pred rokom upozornil na viaceré sporné tvrdenia Bukovského v dvoch obsiahlych článkoch.

V tomto texte prinášame ďalšie sporné vyjadrenia doktora Bukovského, aby čitatelia mohli posúdiť, či je vhodným kandidátom na odbornú diskusiu o korone v RTVS či inde.

Druhá vlna

V lete 2020 Igor Bukovský hovoril, že na Slovensku sa druhou vlnou iba straší.

Ako sa neskôr ukázalo, zomreli počas nej tisíce ľudí.

Blahoželáme, máte dobrých priateľov!

Tento článok je normálne zamknutý, ale vy si ho môžete prečítať zadarmo vďaka tomu, že váš priateľ a@... je predplatiteľom Denníka N a článok vám venoval. Stačí zadať váš e-mail, nebojte sa, nikdy ho nepredáme inej firme.

Alebo môžete .

Koronavírus

    Médiá

    Očkovanie proti koronavírusu

    Komentáre, Veda

    Teraz najčítanejšie