LM, skupina: Škriniar bol proti Realu perfektný, povedala legenda Interu. PSG ukázalo, ako sa bude točiť okolo Messiho

Milan Škriniar proti Realu Madrid. Foto - TASR/AP
Milan Škriniar proti Realu Madrid. Foto – TASR/AP

Prvý hrací deň skupinovej fázy Ligy majstrov priniesol zaváhania favoritov a veľké prekvapenia. Mohli sme vidieť, ako bude hrať omladená Barcelona bez Lionela Messiho.

Na test však mala možno toho najťažšieho súpera: Bayern Mníchov.

Ani Messi však nepomohol k víťazstvu PSG a rovnako ani Cristiano Ronaldo nezvrátil šokujúcu prehru Manchestru United.

Gigant Škriniar je ako „Stena“

Milánsky Inter v stredu večer gólom z posledných minút zápasu prehral s Realom Madrid. Slovenský stopér Milan Škriniar však patril k najlepším hráčom na ihrisku. V prvom polčase mal podobne ako bosniansky útočník Edin Džeko šancu streliť gól, ale neprekonal skvelého brankára Thibauta Courtoisa.

„Keď prehráte takýto zápas, je to nešťastné. V prvom polčase sme hrali extrémne dobre, mali sme vyhrávať 3:0. Medzi Interom a Realom momentálne nie je žiadny rozdiel, ale ak nedáte gól, na konci ste zraniteľní a môžete prehrať,“ zhodnotil na tlačovej konferencii chorvátsky záložník Marcelo Brozović, ktorý dal na začiatku septembra jediný gól v kvalifikačnom zápase so Slovenskom. „Som však šťastný, ako sme hrali,“ dodal. „Realu sme sa postavili bez strachu, chýbal iba gól.“

Inter na úvod stratil body, ale zároveň aj ukázal svoju silu. Realu dovolil iba dve strely na bránu. Základom bola skvelá práca stopérskeho tria Alessandro Bastoni, Stefan De Vrij a Milan Škriniar. „Škriniar je môj kapitán!!“ písal po zápase milánsky novinár Nima Tavallaey Roodsari.

Noviny Gazzetta dello Sport v hodnotení hráčov zaradili Škriniara priamo do titulku s prívlastkom „gigant“ a dali mu vysokú známku 7,5. Smerom dozadu bol výborný, počas 90 minút zaznamenal tri odkopy po šanciach Realu, tri strely zablokoval a trikrát protihráčom v súboji zobral loptu.

Škriniar bol zároveň pre Real hrozbou aj smerom dopredu. Okrem ohrozenia Courtoisa v prvom polčase bol dôležitý aj pri výstavbe útoku. Inter sa vo svojom systéme s troma stopérmi veľmi spolieha na ich rozohrávku a kombináciu s krajnými hráčmi, aj preto si Škriniar často vymieňal prihrávky s Nicolom Barellom či Matteom Darmianom. Škriniar mal takmer 93,9-percentnú úspešnosť prihrávok a pre ofenzívu bol dôležitý aj preto, že najviac útokov Interu viedlo práve cez jeho pravú stranu: až 38 percent.

Pochvala Škriniara však bola zameraná predovšetkým na jeho istotu v defenzíve. Legendárny útočník Interu Diego Milito, ktorý komentoval zápas pre Amazon Prime, ho dokonca prirovnal