Denník N

Bratislava už nebude zelená, v štyroch okresoch bude od pondelka po 21. hodine obmedzený pohyb

Už len štyri okresy ostanú od pondelka v najmiernejšej, zelenej farbe.

Vo väčšine okresov Slovenska sa od pondelka 20. septembra sprísnia protiepidemické pravidlá, v niektorých sa dokonca opäť zavedie zákaz nočného vychádzania. Rozhodli o tom hygienici na základe covid automatu, ktorý sleduje a vyhodnocuje vývoj epidémie a automaticky mu prispôsobuje obmedzenia a zákazy.

V posledných dňoch sa situácia zhoršila v 31 okresoch a nezlepšila sa v žiadnom. Na epidemickej mape zostanú preto už len štyri zelené okresy, kde platia najmenej prísne opatrenia. Výrazne pribudne červenej a oranžovej farby a prvýkrát v tretej vlne budú štyri okresy bordové, čo je po čiernej druhá „najprísnejšia“ farba podľa covid automatu.

V jednom z nich – v Bardejove – sa prísnejší režim bordovej fázy zavedie už v piatok 17. septembra. Požiadali o to miestni hygienici, podľa ktorých je situácia v okrese mimoriadna.

Obavy zo svadieb

Hygienici žiadali o skoršie preradenie do prísnejšej farby najmä z obáv, že situáciu zhoršia svadby či oslavy. „Máme obavu, že zverejnenie nášho okresu v bordovej farbe s platnosťou až od pondelka 20. septembra spustí

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

Slovensko

Teraz najčítanejšie