Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Koalícia nasadí proti rakovine v štáte homeopatiká

1. Terč už robia aj z Lipšica. 2. Ani na Kolíkovej sa nedokážu dohodnúť bez zbytočných rečí. 3. Delta rýchlo prefarbuje mapu republiky.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Správy dňa pripravil a komentoval Roman Pataj

1. Terč už robia aj z Lipšica

Vojna na polícii a prokuratúre dospela do takého pokročilého štádia, že prudko rozhýbala celú vládnu koalíciu.

Vo štvrtok sa stretla bezpečnostná rada štátu. Výsledkom je, že od pondelka začne nonstop pracovať akási pracovná skupina zložená zo zástupcov polície, prokuratúry, súdov a ministerstiev, ktorá má urýchlene pripraviť zmeny v zákonoch. Igor Matovič spomenul napríklad úpravu pôsobnosti generálnej a špeciálnej prokuratúry či známy paragraf 363.

Čo tomu predchádzalo

Policajná inšpekcia počas návštevy pápeža zakročila proti vyšetrovateľom NAKA a vlastnému riaditeľovi, ktorých podozrieva z nezákonného ovplyvňovania vyšetrovania. V stredu počas voľného dňa sudca vzal štyroch z piatich obvinených policajtov do väzby. Ďalší nasledoval vo štvrtok. Znamená to, že v nej skončili všetci piati.

Z Lipšica urobili dôvod na väzbu

Veľmi nezvyčajné je, že ako argument na vzatie do väzby v prípade jedného obvineného poslúžil fakt, že keď si k nemu prišli po spis, snažil sa kontaktovať špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica. Podľa návrhu na vzatie do väzby je to vraj dôkaz, že sa tento policajt takto snažil ovplyvniť vyšetrovanie.

Ak už s Lipšicom zaobchádzajú takto, neprekvapilo by, keby nakoniec išli aj po ňom. On sám

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Koronavírus

Mária Kolíková

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Vojna v polícii

Komentáre

Teraz najčítanejšie