Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: Vojna v polícii prerástla do varovania Kollárovi, že ho vyhodia z koalície

Foto N – Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Zdá sa, že Matovič nakoniec pochopil, kto je v jeho koalícii na zlej strane. 2. Kým Lipšic pripravuje krajinu na svoje zatknutie, časť NAKA je už za mrežami. 3. Pápež podľa očakávania zanechal dobrý dojem.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Bodlo by vám Doblo?  Práve ste ho našli! So širokou ponukou skladových úžitkových vozidiel na operatívny leasing rozhýbete váš biznis. Nevlastnite. Jazdite!


Správy dňa pripravil a komentoval Roman Pataj

1. Matovič nakoniec možno pochopí, kto je v jeho koalícii na zlej strane

Boris Kollár si od vzniku koalície Igora Matoviča robil, čo sa mu zachcelo, lebo mu to jej líder dovolil. Zdá sa však, že Kollár v piatok urobil krok, po ktorom už aj predseda OĽaNO bude musieť uznať, že jeho najväčším problémom nie je to, že Sulík nenakúpil testy.

Zriaďme komisiu. Hneď po skončení návštevy pápeža rokovala bezpečnostná rada štátu. Eduard Heger aj Igor Matovič po nej dali najavo, že situáciu v polícii, rozdelenej súbojom medzi NAKA a inšpekciou, považujú za vážnu a budú chcieť politicky zasiahnuť.

V tom čase nenavrhovali nič revolučné. Prišli s plánom zriadiť pracovnú komisiu, ktorá má pripraviť také legislatívne zmeny, ktoré zabránia opakovaniu aktuálnej situácie. Matovič spomenul napríklad zmenu sporného paragrafu 363, ktorý dostal na slobodu Vladimíra Pčolinského.

Aby Matovič dal svojim slovám váhu, zdôraznil, že ak sa snaha o potieranie korupcie zastaví, koalícia už nemá zmysel.

Podlosť od Kollára. Vzhľadom na vážnosť situácie a rýchlosť, s akou dramaticky eskalovala, je zriadenie takejto komisie veľmi umiernený krok, lebo jej závery budú určite predbehnuté novými udalosťami. Lenže Borisovi Kollárovi sa už aj toto zdalo priveľa, pretože to všetko považuje za ohrozenie seba a svojho nominanta Vladimíra Pčolinského.

Matoviča s Hegerom obratom ponížil, komisiu odmietol a celé to zaklincoval vyhlásením, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Hegerova vláda

Igor Matovič

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Pápež František

Vojna v polícii

Komentáre

Teraz najčítanejšie