Denník N

Športový newsfilter: 6:0, 6:1 so 17. hráčom sveta. Na čo v skutočnosti má Gombos?

Foto - TASR/Martin Baumann
Foto – TASR/Martin Baumann

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

v novom Športovom newsfiltri sa dočítate aj o tom:

  • ako Norbert Gombos podal životný výkon,
  • že tréner Weiss potrebuje čas,
  • ako Sagan vyhral Okolo Slovenska,
  • že Chára v NHL ešte nekončí,
  • ako vyzeral začiatok novej sezóny Ligy majstrov.

Športový newsfilter vychádza vždy v pondelok ráno a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.

Autorom prvých dvoch bodov je Štefan Bugan, ďalších dvoch Michal Červený a posledného Tomáš Čorej.


1. Na čo má Gombos?

Slovenský daviscupový tím dosiahol jedno z najcennejších víťazstiev od finále v roku 2005. Naši tenisti v roku 2006 vypadli zo svetovej skupiny a doteraz sa do nej nevrátili. Vďaka víkendovému víťazstvu 3:1 nad Čile sa o to môžu pokúsiť opäť budúci rok.

Od spomenutého finále s Chorvátskom má Slovensko v Davis Cupe bilanciu 16 výhier, 16 prehier. Slabšie tímy väčšinou porazí, s lepšími prehrá, s vyrovnanými je to zhruba päťdesiat na päťdesiat. Je to taký sivý priemer bez výraznejšieho úspechu.

Výhra nad kvalitným tímom Čile po výborných výkonoch výrazná je. Tenisoví fanúšikovia dlho čakali na taký dobrý daviscupový víkend.

Čile prišlo do Bratislavy so 17. hráčom sveta Christianom Garínom. Dvojku mu robil Nicolas Jarry, ktorý bol ešte pred dvoma rokmi na 38. mieste rebríčka. Svoju kariéru si zabrzdil sám užitím dopingových látok, pre ktoré mal zákaz hrania počas takmer celého roku 2020. Stále je to však veľmi dobrý tenista a spolu s Garínom tvoria tím, ktorý silou patrí do svetovej skupiny.

Zápas sa mal hrať už vlani, odkladal sa pre pandémiu. Počas väčšiny posledného roka vyzerala situácia tak, že Čile bude oveľa silnejšie ako Slovensko, ktoré po ukončení kariéry Martina Kližana prišlo o svojho najlepšieho hráča z posledného desaťročia.

Optimizmus priniesli až posledné mesiace. Alex Molčan sa dostal do výbornej formy a deblista Filip Polášek zmenil názor, že pod súčasným vedením Slovenského tenisového zväzu nebude reprezentovať.

Molčan cez víkend prehral s Garínom, Polášek spolu s Igorom Zelenayom získali bod zo štvorhry, ale hrdinom sa stal iný hráč – Norbert Gombos.

Bolo to trochu nečakané, pretože na turnajoch prehral posledných šesť zápasov. Gombos však potvrdil, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Davis Cup

Iné podcasty Denníka N

Športové podcasty Denníka N

Športový newsfilter

Tenis

Komentáre, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie