Euroligy: Messi trénerovi nepodal ruku. Pochettino: Vystriedaním ho chránime

• ako sa spustila falcaománia a
  • o akej revolučnej novinke hovorí Julian Nagelsmann.

V Euroligách sa snažíme každý týždeň zhrnúť to najpodstatnejšie, čo sa cez víkend stalo v piatich špičkových ligách. Môžete ich dostávať aj ako newsletter.

Taliansko: Škriniar strelil gól a neustále sa zlepšuje

Inter a Bologna mali po troch kolách po sedem bodov, ale ich sobotňajší vzájomný zápas ukázal, že sa nemôžu porovnávať. Aktuálny majster, za ktorého opäť hviezdil slovenský stopér Milan Škriniar, kompletne ovládol hru a zvíťazil 6:1.

Pred začiatkom sezóny sme nevedeli, čo od Interu možno očakávať. Z tímu odišli traja kľúčoví muži, a to tréner Antonio Conte, pravý obranca Achraf Hakimi a hrotový útočník Romelu Lukaku, ktorý v minulom ročníku strelil tridsať gólov.

Zatiaľ sa však zdá, že v klube za nich našli kvalitné náhrady. Novým trénerom sa stal Simone Inzaghi, bývalý dlhoročný hráč a tréner Lazia, ktorý podobne ako Conte obľubuje rozostavenie 3-5-2.

Do Interu zároveň prišiel pravý bek Denzel Dumfries a Edin Džeko, ktorý má už 35 rokov, no naďalej patrí medzi najproduktívnejších strelcov talianskej ligy.

Práve Dumfries a Džeko boli kľúčovými hráčmi proti Bologni. Dumfries bol od začiatku jedným z najaktívnejších na ihrisku, keď už v šiestej minúte výbornou krížnou prihrávkou našiel Lautara Martíneza a ten otvoril skóre.

Neskôr pridal aj druhú asistenciu a nebyť zahodených príležitostí jeho spoluhráčov, mohlo ich byť ešte viac.

Džeko pôvodne ani nemal nastúpiť, pretože minulý víkend odohral 90 minút pri remíze so Sampdoriou 2:2 a cez týždeň absolvoval náročný zápas proti Realu Madrid. Inter v ňom nepodal zlý výkon, no prehral 0:1.

V tridsiatej minúte súboja proti Bologni sa však zranil útočník Joaquín Correa a Inzaghi nemal na výber – Džeko musel ísť do hry. Bosniak sa však do nej rýchlo dostal a v druhom polčase dvakrát skóroval.

Výborný výkon podal aj Milan Škriniar, ktorý strelil po rohu Federica Dimarca svoj druhý gól v sezóne. Slovenský stopér si našiel miesto pri mladom obrancovi Aaronovi Hickeyovi, výborne si načasoval výskok a hlavou presvedčivo zakončil.

„Ešte sme cítili hnev zo stredy,“ povedal v mixzóne Škriniar, pričom narážal na prehru s Realom.

„Od začiatku zápasu sme hrali výborne, súpera sme zlomili mimoriadne rýchlo. Po dvoch negatívnych výsledkoch je výhra mimoriadne dôležitá.“