Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Kováčik už dostal svoj trest, ale prokurátori naháňajú novinárov a Boris Kollár je stále predsedom parlamentu

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Kováčik dostal za pomoc mafii 50-tisíc eur a 14 rokov. 2. Autorov článku o pravej ruke Mariana Kočnera začali trestne stíhať. 3. Nepodceňujte pracovnú skupinu za očistenie štátu.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský.

1. Kováčik dostal za pomoc mafii 50-tisíc eur a 14 rokov

Deň, keď odsúdili Dušana Kováčika za to, že ako špeciálny prokurátor za úplatok pomohol mafiánskemu bossovi dostať sa na slobodu, by mohol byť oslavou víťazstva spravodlivosti. Iné udalosti toho istého dňa však pripomenuli, že oslavovať sa dá len ten jeden konkrétny verdikt na jednom konkrétnom súde, aj to len do odvolania sa na vyššiu inštanciu.

Obvinenie dvoch novinárov za pravdivý článok alebo rastúce napätie medzi Borisom Kollárom a zvyškom koalície sú takisto prejavmi boja o spravodlivosť – a vôbec nemajú víťazný náboj.

14 rokov s miernym dohľadom. Najdôležitejší na súde s Kováčikom bol, samozrejme, verdikt a vysoký trest. Všetci, ktorí roky bezradne sledovali, ako si Dušan Kováčik „prezametal“ cestu až k svojej prezývke 61 : 0 za to, ako svojou nečinnosťou kryl korupciu, musia cítiť satisfakciu, že sa mu teraz podarilo preukázať, že sa on sám dal korumpovať.

Sudkyňa Pamela Záleská po vynesení rozsudku

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie