Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Nádej na koalíciu bez Kollára sa rozplýva

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Koalícia hrá naďalej podľa Kollárových pravidiel. 2. Zrušili obvinenie novinárov. 3. Menšinám ani len prázdne gestá.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Bodlo by vám Doblo?  Práve ste ho našli! So širokou ponukou skladových úžitkových vozidiel na operatívny leasing rozhýbete váš biznis. Nevlastnite. Jazdite!


Správy dňa pripravil a komentoval Zoltán Szalay

1. Koalícia hrá naďalej podľa Kollárových pravidiel

Na krátku chvíľu sa zdalo, že koaliční partneri z OĽaNO, SaS a zvyšku Za ľudí si uvedomili, že s mafiánom sa proti mafii bojovať nedá a že Boris Kollár nikdy nestál na strane protikorupčného boja. Táto krátka chvíľa sa v utorok skončila a zrazu je všetko po starom.

Nekonečný priestor. Nádej na zmenu ešte krátko živil šéf poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš, ktorý dnes zopakoval, že ak Sme rodina nepodporí závery pracovnej skupiny na očistu polície, môže odísť z vlády. Závery pracovnej skupiny však ešte nikto nepozná, lebo neexistujú. Priestor na dohodu je teda v podstate nekonečný.

Túžba po dominancii. Ani tí členovia koalície, ktorí to s protikorupčným bojom myslia vážne, to, samozrejme, nemajú ľahké, lebo bez Kollára by bola vláda ochromená. Silácke reči o vyhodení Sme rodina z koalície boli teda asi iba akýmisi prázdnymi prejavmi túžby po dominancii. Na koaličnej rade v pondelok sa však táto otázka vraj ani nepreberala a partneri už ostrý slovník zahodili. Šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová i Veronika Remišová potvrdili, že dohoda sa nájde a koalícia vydrží.

Kollárov jednoduchý svet. Boris Kollár hovorí, že pre nich je červenou čiarou likvidácia paragrafu 363 Trestného poriadku, ktorým generálny prokurátor zrušil stíhanie nominanta Sme rodina. Aj keď to tak nepovedal, ale vlastne tým otvorene priznáva, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

OĽaNO

Komentáre

Teraz najčítanejšie