Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Pellegrini nechtiac dáva vláde malé covidové alibi

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Vláda: Postarajte sa o seba sami. Opozícia: Sami ste si vybrali, znášajte následky. 2. Holý urobil prvý ústupok v otázke nájomných bytov, presvedčila ho NBS. 3. Situácia na bratislavskom obchvate sa mení každým okamihom.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Správy dňa pripravil a komentoval Roman Pataj

1. Vláda občanom: Postarajte sa o seba sami. Opozícia: Sami ste si vybrali, znášajte následky

Na papieri máme na Slovensku štyri okresy (Bardejov, Rožňava, Krupina, Skalica), v ktorých by mal po deviatej večer pre zlú pandemickú situáciu platiť s výnimkou ciest do práce a k lekárovi „zákaz vychádzania“. V praxi máme ministerstvo zdravotníctva, ktoré zatiaľ neplánuje vyhlásiť núdzový stav, bez ktorého je však toto obmedzenie právne nevymožiteľné.

Namiesto toho Vladimír Lengvarský vyzýva obyvateľov, aby sa chránili sami zodpovedným správaním. V krajine, v ktorej nemáme zaočkovanú ani polovicu populácie, pretože väčšina sa správa až tak zodpovedne, že vakcíny odmieta, je to zúfalo nedostatočný plán.

Minister zdravotníctva je asi posledný, kto za tento stav môže, ale aj tak je jeho apel na neexistujúcu zodpovednosť prejavom prístupu, „nech sa stane, čo sa má stať“.

Kto bude zodpovedný

Predseda Hlasu bol v relácii u Braňa Závodského, kde sa vyjadril k tomu, že stále nie je a pravdepodobne ani nebude zaočkovaný proti covidu. Popritom však vyslovil aj vety, ktorými dáva alibi vláde Eduarda Hegera a sebe sťažuje jej budúcu kritiku, ak sa nám manažovanie pandémie znova vymkne spod kontroly. Pretože jej zodpovednosť za budúce zlé následky podobnými vyjadreniami veľmi zoslabuje.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Diaľnice a cesty

Hegerova vláda

Koronavírus

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Peter Pellegrini

Štefan Holý

Komentáre

Teraz najčítanejšie