Denník N

Newsfilter: Pellegrini nechtiac dáva vláde malé covidové alibi

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Vláda: Postarajte sa o seba sami. Opozícia: Sami ste si vybrali, znášajte následky. 2. Holý urobil prvý ústupok v otázke nájomných bytov, presvedčila ho NBS. 3. Situácia na bratislavskom obchvate sa mení každým okamihom.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy dňa pripravil a komentoval Roman Pataj

1. Vláda občanom: Postarajte sa o seba sami. Opozícia: Sami ste si vybrali, znášajte následky

Na papieri máme na Slovensku štyri okresy (Bardejov, Rožňava, Krupina, Skalica), v ktorých by mal po deviatej večer pre zlú pandemickú situáciu platiť s výnimkou ciest do práce a k lekárovi „zákaz vychádzania“. V praxi máme ministerstvo zdravotníctva, ktoré zatiaľ neplánuje vyhlásiť núdzový stav, bez ktorého je však toto obmedzenie právne nevymožiteľné.

Namiesto toho Vladimír Lengvarský vyzýva obyvateľov, aby sa chránili sami zodpovedným správaním. V krajine, v ktorej nemáme zaočkovanú ani polovicu populácie, pretože väčšina sa správa až tak zodpovedne, že vakcíny odmieta, je to zúfalo nedostatočný plán.

Minister zdravotníctva je asi posledný, kto za tento stav môže, ale aj tak je jeho apel na neexistujúcu zodpovednosť prejavom prístupu, „nech sa stane, čo sa má stať“.

Kto bude zodpovedný

Predseda Hlasu bol v relácii u Braňa Závodského, kde sa vyjadril k tomu, že stále nie je a pravdepodobne ani nebude zaočkovaný proti covidu. Popritom však vyslovil aj vety, ktorými dáva alibi vláde Eduarda Hegera a sebe sťažuje jej budúcu kritiku, ak sa nám manažovanie pandémie znova vymkne spod kontroly. Pretože jej zodpovednosť za budúce zlé následky podobnými vyjadreniami veľmi zoslabuje.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Diaľnice a cesty

Hegerova vláda

Koronavírus

  Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

  Peter Pellegrini

  Štefan Holý

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie