Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Fico oznámil Čaputovej, že na ňu pošle svoju ulicu

Robert Fico 17. novembra 2020 na protestnom zhromaždení pred parlamentom. Fotografiu z tejto akcie využil Smer aj na pozvánku na protest 1. septembra 2021 v Košiciach. Foto N - Tomáš Benedikovič
Robert Fico 17. novembra 2020 na protestnom zhromaždení pred parlamentom. Fotografiu z tejto akcie využil Smer aj na pozvánku na protest 1. septembra 2021 v Košiciach. Foto N – Tomáš Benedikovič

Doplnené o stanovisko Zuzany Čaputovej o 21:08: 1. Fico sa Čaputovej vyhrážal nekompromisnou politikou i protestmi. 2. Prokurátori si už vybrali – Žilinku. Na sebareflexiu zabudli. 3. Bukovskému vypli jeden z jeho kanálov.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Tvor technológiu, vďaka ktorej si budeme navzájom dôverovať. Choď na careers.innovatrics.com


 

Správy dňa pripravil a komentoval Roman Pataj

1. Fico sa Čaputovej vyhrážal opozičnou politikou i protestmi

Debatovať s Robertom Ficom o politike je podobné, ako diskutovať s antivaxermi o covide. Jedno ani druhé k ničomu nevedie, pretože v jednom ani druhom prípade nejde o fakty. Rozdiel medzi nimi je však v tom, že Fico sedí v parlamente a nedá sa ignorovať.

Prezidentka Zuzana Čaputová preto usúdila, že situácia v spoločnosti je vzhľadom na udalosti na polícii a prokuratúre natoľko dramatická, až o nej priamo v paláci musí hovoriť aj s predsedom Smeru.

V pondelok popoludní sa s ním preto stretla. Ešte predtým mala rovnakú schôdzku s premiérom Eduardom Hegerom. V ďalších dňoch budú nasledovať Boris Kollár a Peter Pellegrini.

Predseda vlády odpustí, ale rokovanie s ním neviedlo k prevratným novinkám. Za zatvorenými dverami určite padli aj zaujímavé informácie, ale tie na verejnosť neprenikli a obaja účastníci sú natoľko civilizovaní, že o nich zatiaľ nehovoria pred verejnosťou. Výsledkom sú teda len ničnehovoriace frázy o tom, že sa venovali bezpečnostnej situácii a situácii v koalícii.

Od obvinení k vyhrážaniu sa prezidentke

To stretnutie s Ficom malo úplne iné vyvrcholenie. Prezidentský protokol za ním ešte ani nezatvoril dvere

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

  Maroš Žilinka

  Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

  Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

  Robert Fico

  Zuzana Čaputová

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie