Denník N

Prezidentka: Slovensko je zranenou krajinou, potrebuje stabilitu

Foto - TASR
Foto – TASR

Prezidentka Zuzana Čaputová považuje Slovensko za zranenú krajinu, ktorá potrebuje zvládnuť celosvetovú zdravotnú krízu s čo najmenšími stratami, a potrebné je aj to, aby zvládlo aj ďalšie výzvy.

„Slovensko dnes zúfalo potrebuje stabilitu. Jasné a jednotné vedenie. Pokoj založený na pravde, spravodlivosti, ale aj vecnosti a solidarite, povedala pred poslancami v Národnej rade v správe o stave republiky. V úvodnej časti sa zamerala na pandémiu a to, čo v spoločnosti spôsobila. V ďalších sa venovala tomu, čo spoločnosť rozdeľuje.

Očista v spoločnosti a otázky okolo nej

Kritizovala vojnu v bezpečnostných zložkách, varovala politikov pred podkopávaním dôvery verejnosti v štát a vyjadrila výhrady k pokusu zmeniť legislatívu cez jednu komisiu. Kritizovala takisto nedostatočné zvládanie pandémie, problémy v zdravotníctve a politikov za nedostatočný boj s chudobou a regionálnymi rozdielmi aj za nedostatočnú ekonomickú pomoc počas pandémie.

„Mali by sme deľbu moci rešpektovať nielen vo svojich skutkoch, ale aj vo svojich vyjadreniach, ktorými môžeme podkopávať zvyšky dôvery verejnosti v štát a jeho inštitúcie,“ varovala prezidentka.

„Za normálnych okolností by sme ďalej s dôverou sledovali proces očisty, ako vyšetrovanie rozpletá jeden

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Vojna v polícii

Zuzana Čaputová

Slovensko

Teraz najčítanejšie