Denník N

Po potvrdení rozsudku nad Dušanom Kováčikom by mohla štátu prepadnúť napríklad aj polovica jeho domu

Dušan Kováčik v lete na súde. Foto - TASR
Dušan Kováčik v lete na súde. Foto – TASR

Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik by bol v prípade potvrdenia rozsudku doteraz najvyšším funkcionárom, ktorého majetok by prepadol štátu. Lenže on svoj majetok spoluvlastní s manželkou a s ňou by sa musel štát dohodnúť na jeho rozdelení.

Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik sa počas súdneho procesu viackrát sťažoval na to, že vinou zaistenia jeho majetku nemôže jeho manželka ani platiť účty. Aj o kolúznej väzbe hovoril, že je to trest aj pre jeho rodinu.

Keď si potom 20. septembra vypočul odsudzujúci rozsudok, mohli jeho obavy o jeho majetok a o budúcnosť jeho rodiny ešte narásť. Sudkyňa Pamela Záleská ho odsúdila na štrnásť rokov väzenia a uložila mu aj trest prepadnutia majetku.

Je to trest, ktorý zasiahne celý majetok, pri ktorého vlastníctve figuruje meno Dušana Kováčika. Teda aj ten majetok, ktorý má v bezpodielovom spoluvlastníctve s manželkou. Napríklad dom, v ktorom žili.

Ak rozsudok povtrdí Najvyšší súd, bude to znamenať, že bezpodielové vlastníctvo manželov Kováčikovcov zanikne a budú si ho musieť

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dušan Kováčik

Slovensko

Teraz najčítanejšie