Denník N

Bratislava nebude zelená, západ Slovenska sa drží v oranžovej farbe, pribudli tri bordové okresy

Aktualizované o 14.16 h. V týždni od 11. októbra nepribudne žiadny čierny okres. Infekcia sa často šíri v školách.

Západ Slovenska sa drží v oranžovej farbe, teda v druhej najmiernejšej farbe. Smerom na východ sú okresy v červenej, na východe a severe pribúdajú bordové. Žiadny okres od budúceho týždňa neprejde do najprísnejšej – čiernej farby. Situácia tak vyzerá stabilizovane a v ďalšom týždni nedôjde k výraznej zmene.

Denne pribúda 1600 pozitívnych, čo je o štvrtinu viac ako minulý týždeň. Najviac pozitívna je mladá populácia, teda deti od 10 do 20 rokov. Potom sa nakazia ich rodičia a ostatná rodina, povedal šéf analytikov Matej Mišík.

V nemocniciach je 700 pacientov s potvrdeným covidom, 76 ľudí je na ventilácii. Denne sa prijalo v priemere 80 ľudí, týždeň predtým to bolo okolo 60. Drvivá väčšina je nezaočkovaná. Za týždeň bolo takmer 500 výjazdov záchrannej služby k pacientom s covidom, najviac v Žilinskom kraji. Nemocnice v Čadci, Bardejove a Starej Ľubovni sa plnia a je tam zhruba polovica pacientov z maxima z druhej vlny. V žilinskej nemocnici je zaplnená zhruba tretina lôžok oproti maximu z druhej vlny.

Hlavné mesto ani s najvyššou zaočkovanosťou od 11. októbra neprejde do zelenej farby. Bratislava má pritom zaočkovaných viac ako 75 percent ľudí nad 50 rokov. Znamená to, že v covid automate sa vďaka tomu

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

Slovensko

Teraz najčítanejšie