štvrtok

Kalendár nádeje

Pripravujeme kalendár, v ktorom bude zlisovaná energia mnohých ľudí, mladých i starších, v ktorom bude uskladnená nádej, že utrpenie a bolesť majú svoju hodnotu a význam.

Dostal som nápad. Odvažujem sa povedať, že skvelý, pretože to nebola moja zásluha. Ako to presne vyjadruje jazyk, dostal som nápad – odniekiaľ zvonku, zhora, od niekoho. Nie mojím pričinením. Ale ten príbeh sa začal oveľa skôr. Pred časom ma oslovila pani výtvarníčka, či by som nenapísal texty k jej obrázkom. Obrázky sú krásne, farebné, voňavé, poznačené chuťou žiť i pokorou z poznania zraniteľnosti človeka. Pretože maliarka – volajme ju Baruška – prežíva skúsenosť ťažkej choroby. A keď píšem ťažkej, myslím tým tú najťažšiu.

Stretol som sa s mladou ženou, poznačenou bolesťou a utrpením, v ktorej očiach blčala túžba žiť. Už len kvôli svojim maloletým dcérkam.

Naša spolupráca sa postupne ustálila na forme kalendára. Dvanásťlistový kalendár s Baruškinými obrázkami a mojimi textami. Ale dnes som dostal spomínaný nápad: texty nenapíšem iba ja sám,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Sme závislí len od vás! Predplaťte si nás

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |