Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Počiatkova vila druhýkrát poraziť Fica nepomôže

1. Návrat do Cannes. 2. Nový policajný prezident sa rozbehol. 3. Slovensko môže zostať samo na strane EÚ.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Správy dňa vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. Návrat do Cannes

Skrachovaní herci sa vrátili na miesto svojej niekdajšej slávy. Teda aspoň virtuálne. Juraj Šeliga, ktorý má dlhodobo problémy so svojou straníckou identitou, chytil za ruku Igora Matoviča a do ucha mu zašepkal, aby zatvoril oči. A keď Igor Matovič oči otvoril, videl pred sebou pokračovanie svojho majstrovského diela. Priatelia z Cannes sú zase spolu a ešte sa k nim pridal aj ďalší.

Matovičova revolúcia. Matovičovo virálne video z Cannes, ktorým v podstate vyhral voľby, sa stalo súčasťou dejín slovenského politického marketingu. Bolo to spontánne, naivné, nie príliš sofistikované ako všetky vydarené Matovičove akcie z minulosti, ale v predvolebnej atmosfére jedine šéf obyčajných skutočne pochopil nálady v spoločnosti.

Jeho sľub, že získa späť Počiatkovu vilu pre ľudí, voliči pochopili ako výzvu na revolučnú zmenu, ktorá odstaví arogantných zbohatlíkov od moci.

Tento symbolický sľub Matovičova vláda skutočne aj začala napĺňať, keď sa polícia pustila do stíhania skorumpovaných oligarchov z prostredia Smeru.

Od revolúcie po chaos. Stíhania síce pokračujú, ale ľudia dnes už vidia, že Matovič zneužil ich túžbu po spravodlivosti. Nedokázal totiž so svojou zodpovednosťou narábať tak, aby tieto revolučné zmeny neboli rovnako spontánne a nekonzistentné ako všetky jeho ostatné akcie.

Po roku a pol v Matovičovom chaose sú Fico a Pellegrini najsilnejší od roku 2018 a všetky reálne scenáre ďalšieho vývoja sú veľmi temné.

Bonjour, dobrí ľudia na Slovensku. V tejto situácii prišiel so zaujímavým nápadom Juraj Šeliga, ktorý

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Európska únia

Igor Matovič

Ján Počiatek

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Policajný prezident

Komentáre

Teraz najčítanejšie