Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: V spore o národné parky sa Kollár zase ocitol v koalícii s extrémistami

Foto - TASR
Foto – TASR

1. Kollár chce pochovať ďalšiu reformu. 2. Záborská narazila na realitu. 3. Obdivuhodná odolnosť väčšiny ľudí na Slovensku proti faktom.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben


 

Správy vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. Kollár chce pochovať ďalšiu reformu

Borisovi Kollárovi sa už naozaj nechce byť v tejto koalícii. Po blokovaní reformy justície a zdravotníctva odmietol šéf Sme rodina aj reformu národných parkov, ktorú obsahuje aj vládny program. Kollárove argumenty pritom vychádzajú z hoaxov, ktoré šíria hlavne extrémisti burcujúci aj proti očkovaniu.

O čo ide? Podstatou reformy národných parkov je, aby sa štátne pozemky v národných parkoch previedli z rezortu pôdohospodárstva pod štátnu ochranu prírody, ktorá spadá pod ministerstvo životného prostredia. Cieľom Budajovho rezortu je ochrániť národné parky pred masovou ťažbou dreva. Ako hovorí štátny tajomník Michal Kiča v rozhovore pre Soňu Mäkkú, s ťažbou počítajú aj naďalej, ale v národných parkoch by sa ochrana prírody mala stať nadradenou ostatným záujmom.

Čo chce Kollár? Kollár tvrdí, že zákon sa môže negatívne dotknúť tisícov ľudí pracujúcich v regiónoch a môže ohroziť ich existenciu. Preto navrhuje, aby sa najprv vykonali zonácie, čo by v podstate znamenalo znemožnenie reformy. Najabsurdnejšie na tom je, že Kollár je jedným z predkladateľov zákona a doteraz nemal žiadne vecné protiargumenty.

V koalícii s extrémistami. Reforma národných parkov vyvoláva v niektorých regiónoch obrovské vášne a politicky to zneužíva hlavne krajná pravica.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Interrupcie

Koronavírus

    Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

    Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

    Ochrana prírody

    Komentáre

    Teraz najčítanejšie