Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: V spore o národné parky sa Kollár zase ocitol v koalícii s extrémistami

Foto - TASR
Foto – TASR

1. Kollár chce pochovať ďalšiu reformu. 2. Záborská narazila na realitu. 3. Obdivuhodná odolnosť väčšiny ľudí na Slovensku proti faktom.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Tvor technológiu, vďaka ktorej si budeme navzájom dôverovať. Choď na careers.innovatrics.com


 

Správy vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. Kollár chce pochovať ďalšiu reformu

Borisovi Kollárovi sa už naozaj nechce byť v tejto koalícii. Po blokovaní reformy justície a zdravotníctva odmietol šéf Sme rodina aj reformu národných parkov, ktorú obsahuje aj vládny program. Kollárove argumenty pritom vychádzajú z hoaxov, ktoré šíria hlavne extrémisti burcujúci aj proti očkovaniu.

O čo ide? Podstatou reformy národných parkov je, aby sa štátne pozemky v národných parkoch previedli z rezortu pôdohospodárstva pod štátnu ochranu prírody, ktorá spadá pod ministerstvo životného prostredia. Cieľom Budajovho rezortu je ochrániť národné parky pred masovou ťažbou dreva. Ako hovorí štátny tajomník Michal Kiča v rozhovore pre Soňu Mäkkú, s ťažbou počítajú aj naďalej, ale v národných parkoch by sa ochrana prírody mala stať nadradenou ostatným záujmom.

Čo chce Kollár? Kollár tvrdí, že zákon sa môže negatívne dotknúť tisícov ľudí pracujúcich v regiónoch a môže ohroziť ich existenciu. Preto navrhuje, aby sa najprv vykonali zonácie, čo by v podstate znamenalo znemožnenie reformy. Najabsurdnejšie na tom je, že Kollár je jedným z predkladateľov zákona a doteraz nemal žiadne vecné protiargumenty.

V koalícii s extrémistami. Reforma národných parkov vyvoláva v niektorých regiónoch obrovské vášne a politicky to zneužíva hlavne krajná pravica.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Interrupcie

Koronavírus

    Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

    Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

    Ochrana prírody

    Komentáre

    Teraz najčítanejšie