Denník N

Newsfilter: Poslanec Taraba porušil tabu, podhodil prezidentkinu dcéru internetovému davu

Tomáš Taraba. Foto - TASR
Tomáš Taraba. Foto – TASR

1. Chce, aby sa rodili deti za každú cenu, ale tým, čo sa narodia, ubližuje. 2. Novinky z vojny na polícii – pokračuje ďalej. 3. Elektrina pre domácnosti zdražie menej, než sa hovorilo.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Chce, aby sa rodili deti za každú cenu, ale tým, čo sa narodia, ubližuje

„Po včerajšom dni vieme, že máme na Slovensku novú topmodelku,“ napísal poslanec Taraba pod fotografiu 17-ročnej dcéry prezidentky Zuzany Čaputovej počas módnej prehliadky, na ktorej vystupovala, a takýto status zavesil na svoj facebook.

Bez dôležitého kontextu, ku ktorému sa ešte dostaneme, ide o nevinné konštatovanie. Dosiahol ním však dve veci.

Pod príspevkom sa jeho fanklub predháňal v tom, kto prezidentkinu dcéru viac urazí.

Potom sa však karta obrátila a Tarabu odsudzovalo množstvo viac i menej známych ľudí. Pridali sa aj politici na čele s premiérom Eduardom Hegerom.

Polícia dokonca vydala stanovisko, v ktorom poslancov status označila za stredovek a odsúdila ho ako exemplárny príklad internetovej šikany.

Ohradila sa aj prezidentka Čaputová, ktorá reagovala nezvyčajne ostro. Tarabovo počínanie označila za dno. Vyčítala mu, že o jej dcéru by sa nikdy nezaujímal, keby jej mamou nebola politička, a dodala: „Ľudskej zlobe a hlúposti musím v živote čeliť, ale moje deti z toho vynechajte!“

Taraba sa tvári prekvapene a nepochopene. Za jeho príspevkom vraj netreba hľadať nič zlé. Cíti sa šikanovaný, nenávistné komentáre pod svojím statusom nebude mazať. Zverejnil však video, v ktorom ľudí vyzval, aby reagovali slušne.

Čaputová vs. Taraba, kto má pravdu? V každom jednom

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Inflácia

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Vojna v polícii

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie