Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Poslanec Taraba porušil tabu, podhodil prezidentkinu dcéru internetovému davu

Tomáš Taraba. Foto - TASR
Tomáš Taraba. Foto – TASR

1. Chce, aby sa rodili deti za každú cenu, ale tým, čo sa narodia, ubližuje. 2. Novinky z vojny na polícii – pokračuje ďalej. 3. Elektrina pre domácnosti zdražie menej, než sa hovorilo.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Chce, aby sa rodili deti za každú cenu, ale tým, čo sa narodia, ubližuje

„Po včerajšom dni vieme, že máme na Slovensku novú topmodelku,“ napísal poslanec Taraba pod fotografiu 17-ročnej dcéry prezidentky Zuzany Čaputovej počas módnej prehliadky, na ktorej vystupovala, a takýto status zavesil na svoj facebook.

Bez dôležitého kontextu, ku ktorému sa ešte dostaneme, ide o nevinné konštatovanie. Dosiahol ním však dve veci.

Pod príspevkom sa jeho fanklub predháňal v tom, kto prezidentkinu dcéru viac urazí.

Potom sa však karta obrátila a Tarabu odsudzovalo množstvo viac i menej známych ľudí. Pridali sa aj politici na čele s premiérom Eduardom Hegerom.

Polícia dokonca vydala stanovisko, v ktorom poslancov status označila za stredovek a odsúdila ho ako exemplárny príklad internetovej šikany.

Ohradila sa aj prezidentka Čaputová, ktorá reagovala nezvyčajne ostro. Tarabovo počínanie označila za dno. Vyčítala mu, že o jej dcéru by sa nikdy nezaujímal, keby jej mamou nebola politička, a dodala: „Ľudskej zlobe a hlúposti musím v živote čeliť, ale moje deti z toho vynechajte!“

Taraba sa tvári prekvapene a nepochopene. Za jeho príspevkom vraj netreba hľadať nič zlé. Cíti sa šikanovaný, nenávistné komentáre pod svojím statusom nebude mazať. Zverejnil však video, v ktorom ľudí vyzval, aby reagovali slušne.

Čaputová vs. Taraba, kto má pravdu? V každom jednom

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Inflácia

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Vojna v polícii

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie