Denník N

Chválili sa prvou vakcínou na svete, teraz Rusko láme rekordy v počte mŕtvych a na týždeň zavádza lockdown

Zamestnanec pohrebnej služby v Nižnom Novgorode pripravuje truhlu pre pacienta, ktorý zomrel na covid v Nižnom Novgorode. Foto - TASR/AP
Zamestnanec pohrebnej služby v Nižnom Novgorode pripravuje truhlu pre pacienta, ktorý zomrel na covid v Nižnom Novgorode. Foto – TASR/AP

Šírenie dezinformácií proti vakcínam sa obrátilo proti samotnej Ruskej federácii, tvrdí EÚ.

Krajina, ktorá sa chválila, že ako prvá na svete schválila vakcínu proti koronavírusu (v skutočnosti bez riadnej schvaľovacej procedúry) a odvtedy ich vyvinula viacero druhov, prežíva tie najhoršie dni v boji proti pandémii covidu-19.

V Ruskej federácii padol niekoľko dní po sebe aj v piatok ďalší denný rekord v počte mŕtvych (1064) a nových nakazených (vyše 37-tisíc) koronavírusom. Ako píše ruská Meduza, je to najviac od začiatku pandémie.

Celkovo zomrelo v Rusku už 227-tisíc ľudí na covid-19 – čo je najviac v Európe. Podľa ruských expertov sa v krajine objavili izolované prípady novej verzie vírusu variantu delta, ktorá je ešte nákazlivejšie ako tá pôvodná.

Rusko týždeň v lockdowne

V nemocnici číslo jeden v meste Vologda na severozápade Ruska prebiehajú dramatické chvíle. Lekári sa starajú o 750 pacientov nakazených koronavírusom. Ako píše vo svojej reportáži BBC – 700 z nich nebolo zaočkovaných.

Vzhľadom na dramatickú situáciu ruský prezident Vladimir Putin

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

    Očkovanie proti koronavírusu

    Vladimir Putin

    Svet

    Teraz najčítanejšie