Denník N

Chválili sa prvou vakcínou na svete, teraz Rusko láme rekordy v počte mŕtvych a na týždeň zavádza lockdown

Zamestnanec pohrebnej služby v Nižnom Novgorode pripravuje truhlu pre pacienta, ktorý zomrel na covid v Nižnom Novgorode. Foto - TASR/AP
Zamestnanec pohrebnej služby v Nižnom Novgorode pripravuje truhlu pre pacienta, ktorý zomrel na covid v Nižnom Novgorode. Foto – TASR/AP

Šírenie dezinformácií proti vakcínam sa obrátilo proti samotnej Ruskej federácii, tvrdí EÚ.

[Pre predplatiteľov: tento víkend máte poštovné na naše knihy zadarmo.]

Krajina, ktorá sa chválila, že ako prvá na svete schválila vakcínu proti koronavírusu (v skutočnosti bez riadnej schvaľovacej procedúry) a odvtedy ich vyvinula viacero druhov, prežíva tie najhoršie dni v boji proti pandémii covidu-19.

V Ruskej federácii padol niekoľko dní po sebe aj v piatok ďalší denný rekord v počte mŕtvych (1064) a nových nakazených (vyše 37-tisíc) koronavírusom. Ako píše ruská Meduza, je to najviac od začiatku pandémie.

Celkovo zomrelo v Rusku už 227-tisíc ľudí na covid-19 – čo je najviac v Európe. Podľa ruských expertov sa v krajine objavili izolované prípady novej verzie vírusu variantu delta, ktorá je ešte nákazlivejšie ako tá pôvodná.

Rusko týždeň v lockdowne

V nemocnici číslo jeden v meste Vologda na severozápade Ruska prebiehajú dramatické chvíle. Lekári sa starajú o 750 pacientov nakazených koronavírusom. Ako píše vo svojej reportáži BBC – 700 z nich nebolo zaočkovaných.

Vzhľadom na dramatickú situáciu ruský prezident Vladimir Putin

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

Očkovanie proti koronavírusu

Vladimir Putin

Svet

Teraz najčítanejšie