Denník N

Košický newsfilter: Fotopasce kontrolujú nelegálne skládky a ešpézetky posielajú polícii

Dobrý deň,

čítate výber desiatich najdôležitejších správ týždňa z Košíc a okolia. Tipy na správy, kritiku či facebookový status týždňa nám posielajte na dusan.karolyi@dennikn.sk.

1. Aktivisti chytajú ľudí do fotopascí a fotky posielajú polícii 

Ladislav Stupák z Veľkej Idy pri Košiciach založil s kamarátmi občianske združenie Save nature by Čivas. Zamerali sa na odstraňovanie nelegálnych skládok v okolí.

Vlani v rozhovore pre Denník N spomínal, ako zápasil s pocitom hanby, keď začínal so zbieraním odpadu. Bál sa, že ho ľudia budú ohovárať. Dnes je skúsenejší a chce, aby pocit hanby mali tí, ktorí nelegálne skládky vytvárajú.

Ich združenie sa medzičasom rozrástlo, má okolo 40 ľudí. Rozhodli sa, že na problémových miestach nastražia fotopasce a proti nezodpovedným občanom budú bojovať zverejňovaním fotografií na facebooku, ktoré ich zachytávajú priamo pri čine.

Zdroj foto: FB/Save nature by Čivas

„Od augusta sme sa rozhodli skúšobne umiestniť fotopascu na miesto, na ktorom sa čierna skládka objavuje pravidelne. Je to neďaleko U. S. Steelu. My to tam ručne vypraceme a o niekoľko dní je to opäť plné smetí. Fotografie z fotopasce posielame polícii, ktorá má od nás k dispozícii aj ešpézetky áut,“ povedal Ladislav Stupák denníku Korzár.

Fotopasca už prichytila

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Košice

Košický newsfilter

Dušan Karolyi raz týždenne zhŕňa dianie v Košiciach.

Slovensko

Teraz najčítanejšie