Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Teraz už možno prídu na rad Fico s Kaliňákom

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Polícia nahrala, ako Fico s Kaliňákom maria vyšetrovanie 2. Dve vojny Roberta Fica 3. Budaj možno zachráni lesy pred Kollárom

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Polícia nahrala, ako Fico s Kaliňákom maria vyšetrovanie

V pondelok podvečer mohlo Slovensko sledovať krátke videá z poľovníckej chaty, na ktorých sa Robert Fico a Robert Kaliňák rozprávajú s príbuznými a advokátmi ľudí obvinených v kauze Očistec. Nahrávky urobila polícia na základe súdneho príkazu pri vyšetrovaní pytliactva, zhodou okolností sa však dostali aj do rúk špeciálnej prokuratúry.

Tá ich využila v prípadoch, v ktorých sa vyšetrujú bývalé policajné špičky a ľudia z najbližšieho okolia Roberta Fica vrátane Tibora Gašpara a Norberta Bödöra.

Špeciálna prokuratúra vidí trestné činy. Doteraz zverejnené rozhovory medzi Kaliňákom a Ficom na jednej strane a synom Tibora Gašpara, otcom Norberta Bödöra a advokátmi na druhej, neobsahujú nič, z čoho by trčala trestná činnosť. Sú to však len niekoľkosekundové sekvencie a vyšetrovatelia majú k dispozícii celé hodiny týchto nahrávok.

Špeciálna prokuratúra po ich vzhliadnutí tvrdí, že sa na nich snažili „viaceré osoby z prostredia politiky, podnikania a advokácie ovplyvňovať trestné stíhania najzávažnejších trestných káuz, diskreditovať a kriminalizovať vyšetrovateľov NAKA a prokurátorov ÚŠP“. Podľa nej sú na nahrávkach zaznamenané aj „úniky informácií od niektorých orgánov presadzovania práva nepovolaným osobám.“

To by znamenalo, že obsah nahrávok je oveľa silnejší než dohadovanie Kaliňákovej výpovede na polícii alebo organizovanie protestov s Bödörovým otcom, ktoré možno počuť na už zverejnených ukážkach.

Čo bude ďalej. Prvý právny následok nahrávok už nastal:

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Nahrávky na chate

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie