Denník N

Ján Benčík: Kandidatúru do parlamentu som oľutoval viackrát (+ video)

Ján Benčík. Foto N - Tomáš Benedikovič
Ján Benčík. Foto N – Tomáš Benedikovič

Strana Za ľudí sa nerozpadla na hodnotových otázkach, ale na tom, že Veronika Remišová mala bližšie k bývalému premiérovi Matovičovi a štýlu jeho politiky, vraví poslanec Ján Benčík.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Ján Benčík (74) je poslanec parlamentu. Kandidoval za stranu Za ľudí, pred časom prešiel do klubu SaS. V rozhovore hovorí:

  • kedy svoju kandidatúru do Národnej rady oľutoval,
  • prečo žiada ospravedlnenie od poslanca Miroslava Suju,
  • ako vnímal status poslanca Tarabu o prezidentkinej dcére,
  • aj ako sa pozerá na rozpad Za ľudí.

Poslancom ste sa stali po sedemdesiatke, ak sa nemýlim, po pánovi Kerekrétim z OĽaNO ste druhým najstarším zákonodarcom v parlamente, a to všetko v čase extrémnej polarizácie a osobných útokov nielen v Národnej rade, ale v celej spoločnosti. Nemávate občas chvíle, keď si poviete – nestojí mi to za to, radšej by som sedel v pokoji doma?

Hneď na úvod vás poopravím, pôvodne som si aj ja myslel, že som druhým najstarším poslancom, ale nie je to tak. Hoci sa nepatrí hovoriť o veku dámy, pani Záborská je o mesiac odo mňa staršia. A zdá sa mi, že aj jeden poslanec Smeru je odo mňa o niečo starší. Ale aby som odpovedal na vašu otázku, áno, je pravda, že rozhodnutie kandidovať do parlamentu som oľutoval už viackrát.

V ktorých chvíľach?

Najvážnejšie to bolo v období

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Rozhovory

SaS

Za ľudí

Slovensko

Teraz najčítanejšie