Denník N

Koalícia má o poslanca menej, Ján Krošlák opustil klub OĽaNO. Má ponuku od neznámej strany a košom nedáva ani Kollárovi

Ján Krošlák. Foto N - Tomáš Benedikovič
Ján Krošlák. Foto N – Tomáš Benedikovič

Scenár vlády bez Sme rodina je opäť menej reálny, po novom by sa opierala o menšinových 74 poslancov. Krošlák sa netají, že chcel odísť už v marci, čakal len na prijatie zákona o dopingu.

Klub najsilnejšieho vládneho hnutia OĽaNO, a teda aj celá koalícia, majú o poslanca menej. Svoj odchod oznámil bývalý tenista a poslanec Ján Krošlák, ktorý už od marcovej vládnej krízy ostro kritizoval politický štýl bývalého premiéra a dnes ministra financií Igora Matoviča.

Hnutie o Krošlákovom odchode informovalo pomerne stroho. „Po vzájomnej dohode s Jánom Krošlákom sme sa dohodli na jeho odchode z poslaneckého klubu OĽaNO. Želáme mu v jeho ďalšej práci všetko dobré,“ povedal predseda klubu OĽaNO Michal Šipoš.

Krošlák Denníku N povedal, že jeho odchod až takým prekvapením nie je. V skutočnosti chcel odísť už v marci tohto roka, na začiatku vládnej krízy, keď prvý raz verejne kritizoval Igora Matoviča, vtedy ešte premiéra. Otvorene priznáva, že v klube OĽaNO dodnes zostával len preto, aby si neskomplikoval prijatie ním navrhovaných zmien v Trestnom zákone, ktoré sa týkali dopingu. Keďže mu teraz prešli, nemal na čo čakať.

Odchod poslanca OĽaNO ďalej komplikuje scenár vlády bez hnutia Sme rodina, o ktorom sa v posledných týždňoch uvažovalo. Krošlák síce mieni ako nezaradený poslanec v parlamente aj ďalej podporovať vládne zákony, dodáva však, že jeho podpora nemusí byť vždy automatická, ale najmä, že v niektorých otázkach má bližšie

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Slovensko

Teraz najčítanejšie