Denník N

Newsfilter: Fico sa pochválil, že štát je ešte stále jeho sluha

1. Fico má NBÚ vo vačku. 2. Ideme do toho rýchlejšie, cesta von však nemusí byť kratšia. 3. Antirúškari v akcii.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. Fico má NBÚ vo vačku

Kto pred piatimi dňami očakával, že nahrávky z poľovníckej chaty prinesú politické zemetrasenie a úplný koniec Roberta Fica, je dnes možno sklamaný. Videá však nielen potvrdili doterajšie informácie o prepojenosti Fica s Bödörovcami a s advokátmi mafiánov, ale ukazujú aj to, ako skorumpovaný svet smeráckych vlád prežil volebný pád svojich lídrov a rok a pol najtvrdšieho protikorupčného ťaženia v dejinách Slovenska.

Čo sa stalo Ficovej priateľke? Ficova priateľka Katarína Szalayová je čakateľkou na prokuratúre a v októbri mala ísť na záverečné skúšky, aby sa mohla stať prokurátorkou. Denník N o nej zistil, že jazdí na luxusnom aute za 50-tisíc eur, čo si zjavne nemôže dovoliť, a Národný bezpečnostný úrad ju preto zavolal na pohovor. Hrozilo jej odobratie bezpečnostnej previerky, čo by jej skomplikovalo vymenovanie za prokurátorku.

Fica to naštvalo. Poslanec Fico reagoval na krok NBÚ urazene a zavolal na NBÚ, kde mu najprv nechceli pomôcť, ale vzápätí sa našiel istý Martin, ktorý mu „do troch minút všetko porozprával“. Ficova priateľka teda mala dostať konkrétne otázky, ktoré jej mali položiť na bezpečnostnom pohovore.

Ako to dopadlo? Zatiaľ nie je jasné, či NBÚ Ficovej priateľke bezpečnostnú previerku naozaj ponechal a či Szalayová nakoniec prokurátorské skúšky spravila. NBÚ prisľúbil, že pohovor preverí a výsledok postúpi aj kompetentnému parlamentnému výboru.

Ak sa však bližšie pozrieme na vedenie NBÚ, nebolo by veľkým prekvapením, keby Ficovi vyhoveli.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

  Nahrávky na chate

  Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

  Robert Fico

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie