Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Fico sa pochválil, že štát je ešte stále jeho sluha

1. Fico má NBÚ vo vačku. 2. Ideme do toho rýchlejšie, cesta von však nemusí byť kratšia. 3. Antirúškari v akcii.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Správy vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. Fico má NBÚ vo vačku

Kto pred piatimi dňami očakával, že nahrávky z poľovníckej chaty prinesú politické zemetrasenie a úplný koniec Roberta Fica, je dnes možno sklamaný. Videá však nielen potvrdili doterajšie informácie o prepojenosti Fica s Bödörovcami a s advokátmi mafiánov, ale ukazujú aj to, ako skorumpovaný svet smeráckych vlád prežil volebný pád svojich lídrov a rok a pol najtvrdšieho protikorupčného ťaženia v dejinách Slovenska.

Čo sa stalo Ficovej priateľke? Ficova priateľka Katarína Szalayová je čakateľkou na prokuratúre a v októbri mala ísť na záverečné skúšky, aby sa mohla stať prokurátorkou. Denník N o nej zistil, že jazdí na luxusnom aute za 50-tisíc eur, čo si zjavne nemôže dovoliť, a Národný bezpečnostný úrad ju preto zavolal na pohovor. Hrozilo jej odobratie bezpečnostnej previerky, čo by jej skomplikovalo vymenovanie za prokurátorku.

Fica to naštvalo. Poslanec Fico reagoval na krok NBÚ urazene a zavolal na NBÚ, kde mu najprv nechceli pomôcť, ale vzápätí sa našiel istý Martin, ktorý mu „do troch minút všetko porozprával“. Ficova priateľka teda mala dostať konkrétne otázky, ktoré jej mali položiť na bezpečnostnom pohovore.

Ako to dopadlo? Zatiaľ nie je jasné, či NBÚ Ficovej priateľke bezpečnostnú previerku naozaj ponechal a či Szalayová nakoniec prokurátorské skúšky spravila. NBÚ prisľúbil, že pohovor preverí a výsledok postúpi aj kompetentnému parlamentnému výboru.

Ak sa však bližšie pozrieme na vedenie NBÚ, nebolo by veľkým prekvapením, keby Ficovi vyhoveli.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

Nahrávky na chate

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Robert Fico

Komentáre

Teraz najčítanejšie