Denník N

Fico vie ponúknuť už iba ventilovanie hnevu

Bez zábran si vytvára vzbúrený dav. Bez zábran hovorí o pomste.

Autor je publicista, v rokoch 2010 až 2012 bol poradcom premiérky Ivety Radičovej

Predseda Smeru vytvára ilúzie. Dlhé roky predstiera politiku. Tvári sa, že mu ide o sociálny štát, dôchodcov, sociálne istoty, nižšie ceny. Tvári sa, že robí politiku, že mu ide o ľudí. Pritom ich len sprosto využíva. Aby sa mohli vytvárať korupčné štruktúry, aby spolu s takzvanými závadovými osobami, s tými jeho „chlapcami“ mohol ukradnúť štát a kryť celý ten systém.

Klamal, šíril konšpirácie a dezinformácie, útočil na novinárov. Kvôli moci, ktorú miluje a ktorá je pre neho ako droga.

Dnes už nemá inú možnosť, iba znovu získať stratenú moc. Nemá žiadne zábrany (akoby ich doteraz mal, všakže). Potrebuje hnev ľudí, najlepšie tých z extrému či antisystému a tých najzúfalejších. Hoci aj zanechať za sebou púšť a krajinu s rozvášneným davom a rozdúchanou nenávisťou. Iná možnosť pre neho už nie je. Už nemá čo ponúknuť. Iba ventilovanie hnevu. Tí jeho sa ľahko chytia na prízemné emócie.

Tú chatu môže bagatelizovať a môže hrať politickú obeť, no v skutočnosti musí zúriť. Už si nikde nebude istý, či ho niekto nenahráva. Hoci len tak jednoducho ako Matovič Procházku. Čakalo by sa, že aspoň tí, ktorí dostávali lukratívne bezpečnostné zákazky, mu ten priestor skontrolujú, či je čistý. Amatéri, povedali by sme s úškrnom.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Nahrávky na chate

Robert Fico

Komentáre

Teraz najčítanejšie