Denník N

Berieme len deti N – netestované a neočkované. Ako funguje paralelný svet škôl, kde covid neexistuje

Ilustračné foto N - Tomáš Benedikovič
Ilustračné foto N – Tomáš Benedikovič

Našli sme súkromnú základnú školu, ktorá sa covidom nezaoberá, pretože vibruje v pozitívnych vibráciách. Takisto aj školu, ktorá zdieľa príspevky o popieraní holokaustu.

„Volám sa Jana Čierna.

Som matka prváčky a mala by som záujem o miesto vo vašej škole. V tej našej štátnej sme už stratili trpezlivosť so šikanujúcimi opatreniami, ktoré musíme dodržiavať. Na Facebooku som na vás dostala odporúčanie, môžem sa opýtať, či ešte máte voľné miesto?

A aké covidové opatrenia platia vo vašej škole?“

Pod falošnou identitou Jana Čierna oslovil Denník N dvadsať malých komunitných škôl, aby zistil, koľko z nich funguje bez dodržiavania akýchkoľvek opatrení. Objavili sme paralelný svet vzdelávacích komunít, kde žiadne covid opatrenia neplatia.

Ak ste ako Jana Čierna, ktorej v štátnej škole prekážajú rúška, testovania alebo dlhé karantény až natoľko, že ste ochotní podstúpiť trochu zložitý byrokratický proces, existuje pre vás spôsob, ako sa opatreniam vyhnúť. Stačí, že si dieťa vezmete na „homeschooling“.

Neznamená to, že musíte dať výpoveď v práci a učiť dieťa doma. Váš život môže vyzerať rovnako ako predtým. Len ráno a poobede si neprídete po dieťa do bežnej školy, ale do malej vzdelávacej komunity desiatich či dvadsiatich detí v súkromnom dome. Žiadne rúška, žiadne potvrdenia o bezinfekčnosti, žiadne karantény. Covid akoby neexistoval.

Tento trend za posledný rok narástol natoľko, že odborníci zo školstva si preň zaužívali pojem „pandemický homeschooling“.

Zdroj – slobodnedeti.sk

Prosím kontakt na školu bez vadných podmienok, ďakujem

„Množia sa nám tu rodičia, ktorí volia homeschooling, lebo ich deti zásadne a rapídne poškodzuje nosenie rúšok, lebo veria, že ich deti budú v škole násilne testované  paličkami a chemikáliami poškodzujúcimi sliznicu či dokonca mozog,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

    Očkovanie proti koronavírusu

    Školstvo

    Slovensko

    Teraz najčítanejšie