Denník N

Newsfilter: Veľa ľudí zbytočne zomrie, lebo sme nepoučiteľná krajina plná nepoučiteľných obyvateľov

1. Covid láme rekordy a môže zlomiť aj vládu. 2. Až teraz po prepustení Gašpara sa Fico rozbehne naplno. 3. Ukrajina zakázala lídrovi slovenských Maďarov vstup na svoje územie. 

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Ford logo Štýlový Ford Kuga je pripravený vyraziť s vami kamkoľvek. Teraz s fantastickou zľavou až do 10 000 eur.


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Covid láme rekordy a môže zlomiť aj vládu

Pandémia covidu sa Slovensku opäť vymkla spod kontroly. Vo štvrtok sme zachytili najviac pozitívnych PCR testov od jej začiatku (6713 – doterajší rekord 6315 bol z 30. decembra 2020) a pribudlo aj 1500 pozitívnych antigénových testov.

Pozitivita PCR testov je alarmujúco vysoká. Bezmála každý tretí testovaný je nakazený. Za prijateľnú sa pritom považuje hranica troch percent, u nás je to momentálne 30. Počet pacientov v nemocniciach sa zvýšil o 116 a ohlásili 34 nových obetí. Samozrejme, veľmi veľkú väčšinu medzi nimi tvoria nezaočkovaní. Polovicu krajiny to však necháva chladnou, očkovanie prvou dávkou u nás de facto neexistuje.

Vitajte v krajine nepoučiteľných. Všeobecne sa očakáva uvoľnenie pravidiel pre očkovaných v čiernych okresoch. Momentálne totiž aj tí zodpovední doplácajú na zadubenosť nezaočkovanej časti populácie, platia pre nich rovnako prísne opatrenia. Výsledkom je, že opäť trpí aj ekonomika, obzvlášť gastro a ubytovanie.

V celej Európe je trendom, že pre neočkovaných platia prísnejšie pravidlá, preto je logické, že by to tak malo byť aj u nás. Lenže v tejto spoločnosti, ktorá nedokáže dobrovoľne dodržiavať rozumné pravidlá, lebo ju znechutili koaliční politici a zblbla opozícia s dezinformátormi (v prípade Fica a fašistov je to to isté), bude výsledkom, že ak otvoria prevádzky pre očkovaných, otvoria ich pre všetkých, pretože pravidlá tu nebude nikto dodržiavať ani vymáhať. Alebo to aspoň nebude robiť dostatočne.

Aké môžu byť politické dôsledky. Vláda

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Hegerova vláda

Koronavírus

  Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navýše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

  Očkovanie proti koronavírusu

  Robert Fico

  Tibor Gašpar

  Vojna v polícii

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie