Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Veľa ľudí zbytočne zomrie, lebo sme nepoučiteľná krajina plná nepoučiteľných obyvateľov

1. Covid láme rekordy a môže zlomiť aj vládu. 2. Až teraz po prepustení Gašpara sa Fico rozbehne naplno. 3. Ukrajina zakázala lídrovi slovenských Maďarov vstup na svoje územie. 

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Gemerka zo slovenského krasuSponzorom podcastu je Gemerka – slovenská magnéziovo-kalciová voda s optimálnym pomerom Mg a Ca 1:3


 

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Covid láme rekordy a môže zlomiť aj vládu

Pandémia covidu sa Slovensku opäť vymkla spod kontroly. Vo štvrtok sme zachytili najviac pozitívnych PCR testov od jej začiatku (6713 – doterajší rekord 6315 bol z 30. decembra 2020) a pribudlo aj 1500 pozitívnych antigénových testov.

Pozitivita PCR testov je alarmujúco vysoká. Bezmála každý tretí testovaný je nakazený. Za prijateľnú sa pritom považuje hranica troch percent, u nás je to momentálne 30. Počet pacientov v nemocniciach sa zvýšil o 116 a ohlásili 34 nových obetí. Samozrejme, veľmi veľkú väčšinu medzi nimi tvoria nezaočkovaní. Polovicu krajiny to však necháva chladnou, očkovanie prvou dávkou u nás de facto neexistuje.

Vitajte v krajine nepoučiteľných. Všeobecne sa očakáva uvoľnenie pravidiel pre očkovaných v čiernych okresoch. Momentálne totiž aj tí zodpovední doplácajú na zadubenosť nezaočkovanej časti populácie, platia pre nich rovnako prísne opatrenia. Výsledkom je, že opäť trpí aj ekonomika, obzvlášť gastro a ubytovanie.

V celej Európe je trendom, že pre neočkovaných platia prísnejšie pravidlá, preto je logické, že by to tak malo byť aj u nás. Lenže v tejto spoločnosti, ktorá nedokáže dobrovoľne dodržiavať rozumné pravidlá, lebo ju znechutili koaliční politici a zblbla opozícia s dezinformátormi (v prípade Fica a fašistov je to to isté), bude výsledkom, že ak otvoria prevádzky pre očkovaných, otvoria ich pre všetkých, pretože pravidlá tu nebude nikto dodržiavať ani vymáhať. Alebo to aspoň nebude robiť dostatočne.

Aké môžu byť politické dôsledky. Vláda

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Hegerova vláda

Koronavírus

  Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

  Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

  Očkovanie proti koronavírusu

  Robert Fico

  Tibor Gašpar

  Vojna v polícii

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie