Denník N

Polícia zasiahla proti antirúškarom, ktorí blokujú supermarkety. Použila aj päste a kopance

V piešťanskom Lidli sa odohral fyzický konflikt medzi policajtmi a skupinou, ktorá vyvoláva hádky s predavačkami pre rúška.
V piešťanskom Lidli sa odohral fyzický konflikt medzi policajtmi a skupinou, ktorá vyvoláva hádky s predavačkami pre rúška.

Zasahujúcim policajtom sľubujú na Facebooku odvetu. Odporcovia opatrení zverejnili fotografie členov zasahujúcej hliadky a snažia sa nájsť, kde bývajú.

Čím viac peňazí sa vyzbiera, tým viac škôl na východe Slovenska dostane Magazín N o boji proti dezinformáciám. Príručku s názvom „Nedajte sa oklamať“ pripravuje Denník N, hlavným autorom je reportér Vladimír Šnídl.

Policajti doteraz najtvrdšie zakročili voči skupine, ktorá chodí cielene do supermarketov bez rúšok vyvolávať spory. Facebookom sa hromadne šíri video z policajného zásahu, ku ktorému došlo vo štvrtok v supermarkete Lidl v Piešťanoch.

Video zachytáva, ako policajti proti niekoľkým mužom, s ktorými sa dostali do potýčky, použili aj údery päsťou a kopance.

Antirúškari tvrdia, že jednému z nich vážne poranili koleno. Policajti zase na videu vysvetľujú, že jeden z mužov, ktorí si v predajni odmietali po výzvach nasadiť rúška a všetko si nahrávali na video, udrel policajta päsťou do tváre.

„Pri incidente boli zranení dvaja policajti a jeden muž. Zranení boli jednorazovo ošetrení v nemocnici,“ oznámila polícia.

Traja muži, ktorých v Lidli zadržali, skončili v cele predbežného zadržania. „Na mieste si celý prípad prevzal vyšetrovateľ a začal trestné stíhanie pre prečiny útoku na verejného činiteľa a výtržníctva,“ dodalo Krajské riaditeľstvo v Trnave.

Samotný priebeh zákroku, pri ktorom policajti použili „donucovacie prostriedky“, sa bude ešte vyšetrovať. Ich nadriadený podľa hovorcov „vyhodnotil, že služobný zákrok bol vykonaný v súlade so zákonom“.

Hamran: Budeme nekompromisní

Priebeh zákroku ovplyvnilo aj to, že polícia zakročila v komplikovanom priestore – v úzkej uličke medzi pokladnicami.

Na razantnejší postup polície vyzýval v uplynulých dňoch premiér Eduard Heger (OĽaNO), čiastočne aj policajný prezident Štefan Hamran a tiež obchodné reťazce, ktoré sa sťažovali, že sa nedokážu pred takýmito organizovanými skupinami brániť.

Ako hodnotí Hamran zásah v piešťanskom Lidli?

„Ako som avizoval už v minulosti, polícia bude pri

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hoaxy a propaganda

Obchod

Policajný prezident

Slovensko

Teraz najčítanejšie