Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Hegerovci majú poslednú možnosť zabrániť katastrofe, ale nemajme veľké očakávania

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Odborníci majú nové nápady. 2. Policajti začali konať neskoro, ale treba ich podporiť. 3. Sulíkov prípad s rodinkárstvom.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Neodkladajte svoje sny a začnite podnikať. Tatra banka vám dá podnikateľský účet na rok bez poplatku


Správy vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. Odborníci majú nové nápady

Eduard Heger v uplynulých týždňoch viackrát zopakoval, že vláda už urobila všetko, čo mohla, ľudia sa nechcú dať zaočkovať a basta. Je to blbosť. Potvrdili to dnes odborníci, ktorí, na rozdiel od Hegera, majú množstvo nápadov, ako zabrániť ďalšej katastrofe.

Čo navrhujú odborníci? Odborné konzílium navrhuje sprísniť opatrenia tak, aby to motivovalo ľudí na očkovanie. Znamenalo by to aj značné výhody zaočkovaných oproti nezaočkovaným, a to do takej miery, že zákaz vychádzania v čiernych okresoch by platil len pre nezaočkovaných. Zaočkovaní by mohli navštevovať aj reštaurácie a hotely, kým ostatní by museli sedieť doma.

Ďalším tvrdým opatrením by bol zákaz chodiť do práce bez covid pasu, teda bez očkovania, negatívneho testu alebo potvrdenia o prekonaní covidu. Mal by platiť v červených a horších okresoch, teda skoro na celom Slovensku. Všetky návrhy nájdete v texte Veroniky Folentovej.

Prečo až teraz? Pandemická situácia sa na Slovensku prudko zhoršuje už niekoľko týždňov, preto je legitímna otázka, prečo prišlo konzílium s týmito nápadmi až teraz. Vysvetlením je, že teraz to začína byť naozaj kritické, hrozí kolaps nemocníc a vláda očividne zlyháva. V koalícii sa síce hovorí o tom, že zaočkovaní by mali mať väčšiu slobodu, ale ďalších obmedzení pre nezaočkovaných sa vláda bojí. A práve tu je najväčší problém.

Nebude z toho nič. Očakávať, že by sa vládna koalícia vo svojej dnešnej kondícii dohodla na takom sprísnení opatrení, aké navrhujú odborníci, by bolo veľmi naivné. Ani nie preto, že by s tým nesúhlasila väčšina koaličných politikov, ale hlavne preto, lebo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Koronavírus

    Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

    Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

    Richard Sulík

    Komentáre

    Teraz najčítanejšie